reklam
reklam
Haber
24 Mart 2019 - Pazar 17:22
 
Büyükakın’dan Sandık Uyarısı
Cumhur İttifakı AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, 31 Mart’ta demokrasi şöleni yaşanacağını belirterek “Son dönemde sandığa gitme konusunda bir rehavet olduğunu görüyorum. Lütfen sandığa giderek oyunuzu kullanın” dedi.
SİYASET Haberi
Büyükakın’dan Sandık Uyarısı

Toplam 52 STK’dan oluşan Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu, Cumhur İttifakı AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın ağırladı. Seka Bahçe Restoran’da “Yeni Dünyada Yerel Yönetim” başlığı altında yapılan söyleşi programına Cumhur İttifakı AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Başkanı ve Memur-Sen Kocaeli İl Başkanı Şahin Yaşlık ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YAŞLIK “İSTİKRAR İSTİYORUZ”
İlk sözü alan, Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Başkanı ve Memur-Sen İl Başkanı Şahin Yaşlık, 52 dernek adına toplandıklarını belirterek, “Bizim bu ülke için hassasiyetlerimiz var, yönetsel istikrarın ekonomik istikrarı getirmesi, milli gelirin artması ve herkesin alın terinin hakkını almasını önemsiyoruz. Ülkemizin hakettiği yere gelmesi en büyük temennimizdir” dedi.

BELEDİYELER ÇOK İYİ KULLANMALI
Daha sonra eski dünya ile yeni dünya arasındaki farkın, teknoloji kullanımından kaynaklandığını belirten Büyükakın, “Teknolojinin getirdiği imkanlarla iletişim çok daha hızlı dönüyor. Bu dönemde belediyelerin sosyal medyanın verdiği mesajlara ve yeni içeriklere sessiz kalması beklenemez. Belediyelerin halkı bilgilendirme anlamında bu sosyal mecraları çok iyi kullanması gerekiyor. Önümüzdeki süreçte teknoloji geliştikçe yeni meslek dalları çıkacak, insanların yaptığı işlerin bir kısmı tarihe karışacak. Mesela ameliyatların bir kısmını robotlar yapacak. Bu dünyayı anlamadığımız takdirde ayakta kalma imkanımız olmayacak” dedi.

TEKNOLOJİYİ GELECEĞİN DÜNYASINA TAŞIMALIYIZ
Adalet, barış, kardeşlik gibi değerleri kaybetmemek gerektiğini de söyleyen Büyükakın, “Bu değerleri yeni dünyada yeniden var etmek lazım. Bunun yeni teknolojiyi doğru takip edip onu geleceğin dünyasına taşımamız lazım. STK’ların bu birlikteliğini çok değerli buluyorum ama bu birlikteliği sanal tarafa taşımanız daha da değerli. Mesela aramızdaki fenomenlerin sayısı arttıkça biz geleceğin dünyasında var olacağız. STK’lar belediyeden masa sandalye bina istemek yerine teknolojik destek istemesi lazım” diye konuştu.

SANDIĞA GİDEREK OYUNUZU KULLANIN
31 Mart Yerel Yönetim seçimlerinde bir demokrasi şöleni yaşanacağını da kaydeden Büyükakın, “Belediyecilikte devlet idareciliğinde deneyimim var, bu konularda bana güvenin. Son dönemde sandığa gitme konusunda bir rehavet olduğunu görüyorum. Seçimlere katılımın düşük olacağına ilişkin tespitler var. Lütfen sandığa giderek oyunuzu kullanın ve etrafınızdaki insanları sanki bir oyla seçimi kaybedecekmişiz gibi ikaz edin” diye konuştu.

ESKİYİ MUHAFAZA EDEREK YENİYİ YAPMALIYIZ
Cumhur İttifakı AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül ise dünyada her şeyin hızlı bir şekilde değiştiğini belirterek “Yeni dünyada kentin havasını suyunu, ekolojik dengesini, tarım alanları, ormanları, kıyıları korumamız lazım. Bunların herbiri çok kıymetli. Kentin tarihsel dokusunu bilerek, eskiyi muhafaza ederek yeniyi yapmamız lazım.Kentler de insanlar gibi, büyüyor, değişiyor. Halkla birlikte yönetim önemli. STK’lar olmadan bir şehrin yönetimi mümkün değil. Ortak akılla şeffaf bir şekilde bu kentin el ele gönül gönüle yönetilmesi önemli” dedi.

İZMİT KOCAELİ’NİN KALBİ
İzmit Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi arasında uyum olması gerektiğini de hatırlatan Gönül, “Tahir Büyükakın’la birlikte biz İzmit’i kazandırmak istiyoruz. İzmit’imiz kazansın, çünkü gerçekten bu şehir Kocaeli’nin kalbi. Kocaeli de Türkiye’nin kalbi. Buradaki herbir hemşehrimizin İzmitliyim demekten gurur duyacağı bir şehir oluşturmak istiyoruz. Bunu değerlerimize sarılarak, birbirimize sarılarak yapabiliriz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükakın’dan, Sandık, Uyarısı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı