reklam
reklam
Haber
11 Temmuz 2020 - Cumartesi 17:06
 
“Bütün Halkı Davet Ediyoruz”
Hodri Meydan Taraftarlar Derneği Başkanı Ferhat Uzun basın açıklaması düzenledi. Pazar günü gerçekleşecek olan şampiyonluk kutlaması hakkında açıklama yaparak kutlama yapacak vatandaşları meşaleler konusunda uyarılarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
“Bütün Halkı Davet Ediyoruz”

Başkan Uzun konuşmasının başlangıcında, şampiyonlukta başta emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve tüm ekibine Hodri Meydan Taraftarlar Derneği adına teşekkür bir borç biliriz. Kocaelispor bu şehrin markası ve bizim ortak sevgimiz. Biz Kocaelispor’un iyi olması için tüm mücadelelerinde yanındayız.” ifadelerini kullandı.

“ERTELEMEK ZORUNDA KALDIK”

Uzun konuşmasının devamında; “Bu pandemi sürecinde olmamızdan dolayı stadda kutlamalarımız Bilim kurulunun kararıyla iptal oldu. Çok güzel koreografi açacaktık. Ertelemek zorunda kaldık. İnşallah o koreografimizi süreç normale döndüğünde hazırlık maçında veya ligin ilk maçında açmayı planlıyoruz.

Kutlamaların stadın haricinde nerde olacağına dair bilgiler vermiştik. Kutlamaları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaelispor Kulübü, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, Kocaeli İl Spor Daire Başkanlığı ve Taraftarlar Derneğimizle beraber koordineli bir şekilde hazırladık ve son haliyle bilgilendirmek istiyoruz.

SAAT 20:00 MARİNA’DA

Saat 20:00 civarı Marina’da Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis etmiş olduğu vapurla, takımla beraber rota belirlenmiş o rota üzerinden denizin üzerinde karşıları ve semtleri selamlayarak devam edeceğiz. Dönüş istikametimiz Marina olacak.

“KOCAELİ’NİN TÜM HALKINI DAVET EDİYORUZ”

Saat 22:10 22:15 civarlarında da denizin ortasında olacağız. Tahir Başkanımızın işaret fişeğiyle beraber tüm Körfez’de yapmış olduğumuz hazırlıklarla meşale yakacağız. Bu meşalelerin yanmasında saat zaman çok önemli herkesin buna özen göstermesini istiyoruz. Artı bu işe Kocaeli’nin tüm halkını davet ediyoruz.

“MESAFEYE ÇOK DİKKAT ETMEMİZ GEREKİYOR”

Sosyal mesafeye çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bu hastalık sıkıntılı ama her ne olursa olsun sosyal mesafeyle bunu korumamız gerekiyor.” dedi.

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK VE TEŞKİL EDEBİLECEK BİR ORGANİZASYON YAPIYORUZ”

Ardından kısa olarak konuşan Hodri Meydan Tribün Lideri Haluk Bozo program hakkında bilgi vererek; “Başkanımızın dediği gibi işaret fişeği atılmadan kimse kesinlikle meşale yakmasın bu kesinlikle çok önemli. Görsel açıdan bunu sağlamamız gerekiyor. Türkiye’ye örnek ve teşkil edebilecek bir organizasyon yapıyoruz. Herkesin büyük oranda katılımını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

MEŞALE KONUSUNDA UYARI

Bozo’nun ardından uyarında bulunan Başkan Uzun; “Meşaleyi yakarken lütfen kimse meşaleyi sallamasın. Sallamasına gerek yok. Havada tutması yeterli. Sallanması taktirde kıvılcımlar etrafımızdakine zarar verebilir. Buna önemle dikkat edelim.

ÇEVRE TEMİZLİĞİ KONUSUNDA UYARDI

Çevre temizliği bizim için çok önemli. 5 bin tane meşale bunun akabinde şehirdeki insanların şampiyonluk için hazırlamış oldukları meşaleleri de işin içine katarsak 7 bin 8 bin belki 10 binleri bulacak. Bu da özellikle sahil kısmında meşaleleri yakacağımızdan dolayı çevre kirliliğine sebep olabilir. ” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bütün, Halkı, Davet, Ediyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı