reklam
Haber
18 Temmuz 2020 - Cumartesi 12:47
 
Burak Süleyman’dan Veda Mesajı
Bir süredir Kocaelispor’dan ayrılacağı konuşulan kaptan Burak Süleyman sosyal medya hesabından ayrılacağını doğruladı.
SPOR Haberi
Burak Süleyman’dan Veda Mesajı

Kocaelispor yönetimi ile Burak Süleyman arasındaki kriz ne yazık ki çözülemedi. Burak Süleyman, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak ayrılacağını açıkladı.

 

Sosyal Medyadan açıklama yapan Burak Süleyman şunları söyledi:

 

 

“KOCAELİSPOR’UN HAKLARINI ASLA ÖDEYEMEM”

 

“Büyük Kocaelispor camiasına… Her şeyden önce bu şehrin insanı olarak yazıyor ve vaktinizi aldığım için KOCAELİSPOR camiasından tek tek özür diliyorum. Güneşspor’da futbol oynarken hayalim olan KOCAELİSPOR formasını giymeyi ALLAH 2015 yılında nasip etti. Üzerimdeki kutsal formanın ağırlığını ve sorumluluğunu her daim aklımın başucunda tuttum. Bu kentin ve KOCAELİSPOR’un bana kazandırdıkları için her zaman şükrettim. Üzerimde emeği olan ailemin, eski kulüplerimin, hocalarımın, başkanlarımın, ve tabi ki ŞANLI KOCAELİSPOR’UN haklarını asla ödeyemem.

 

“İŞİN ASLI ANLATILANLARIN DIŞINDADIR”

 

Yönetim kurulumuz tarafından yapılan açıklama şahsımı derinden üzmüş, kamuoyunun sanki parayı önemsiyormuşum gibi algı içerisine sürüklenmesine neden olmuştur. İşin aslı anlatılanların dışındadır. Geçen yıl KOCAELİSPOR ile sözleşme yenilediğimizde yönetimimize “Önümüzdeki sezon için bir rakam belirtmeyelim, o gün gelince tekrar konuşuruz” dedim. Yönetimimiz ise “Önümüzdeki sezon şampiyon olduğumuzda senden fazla miktarlar olursa seni de onların seviyesine çıkarırız” karşılığını verdi.

 

“BU ŞEHRİN EVLADIYIM”

 

Yeni sezon öncesi transfer komitemiz ile ilk yaptığımız görüşmemizde komitemizin indirim talepleri oldu. Kendilerine indirimle ilgili bir sorun olmadığını belirttim. Geçen yıl tarafıma söylenen cümleleri aktardım ve “Takımın kaptanıyım, bu şehrin evladıyım, bu değeri hak ettiğimi düşünüyorum” şeklinde konuştum. Ayrıca “Gelecek olan futbolcu benim sözleşmemdeki rakamdan daha az paraya anlaşırsa ben de sözleşmemdeki rakamı aşağıya çekeceğim. Evet, gelecek arkadaşlarımız kariyerlidir, yüksek ücret alabilir, benim sözleşmemi onların ki kadar olmasa da yakın rakamlara, biraz altına çekmeniz benim için uygundur” dedim.

“DAHA OLUMSUZ BİR TEKLİF SUNULDU”

 

İkinci görüşmemde uzlaşmacı bir tavır sergiledim ve başkanımızın adaletli olduğuna, takım kaptanını ezdirmeyeceğine inandığımı söyleyerek başkanımız ne derse kabul edeceğimi beyan ettim. Bu görüşmeden sonra gelen telefonda, ilk yaptıkları tekliften miktar olarak aynı ama ödeme planı ile ilgili daha olumsuz bir teklif sunuldu.

 

NİYETLERİ BENİ GÖNDERMEK

 

Ardından başkanımızın kaptanlığımı benden almak istediği söylendi. Hocamızın raporunda da benim ile ilgili “Kalsa da olur, gitse de olur. Abartılı para isterse gitmesinde sakınca yoktur” gibilerinden bir cümlenin de yazılı olduğunu öğrenince komitemizin niyetinin benimle anlaşmak değil, beni göndermek olduğunu anladım. Bu düşünceler üzerine de takımdan ayrılabileceğimi başkanımıza iletmelerini transfer komitemizden rica ettim.

 

 

 

“İŞİ YOKUŞA SÜRME GİBİ BİR OLAYIM OLMAMIŞTIR”

 

Bir kez daha vurgulamak istiyorum. KOCAELİSPOR ile anlaşmama ya da işi yokuşa sürme gibi bir olayım olmamıştır. Görüşmelerimizdeki para konusu da yönetimimizin aktardığı gibi değildir. Geçen sezon ki görüşmemizde geçen ifadeleri hatırlatmam ve maddiyatın dışında hak ettiğim manevi değerin tarafıma verilmesini istememden başka hiçbir niyetim yoktur.

 

 

“KOCAELİSPOR HER DAİM DİMDİK AYAKTA VE KALICIDIR”

 

Özellikle kaptanlık ile ilgili düşünce de yönetimimiz tarafından istenmediğimin en somut örneğidir. KOCAELİSPOR gibi bir camiada 5 yıl boyunca forma giyen, kaptanlık yapan, elinden gelen tüm mücadeleyi sahaya yansıtmaya gayret eden, kaptanlık sürecimde kendim dışında futbolcu arkadaşlarım için çaba sarf eden bir futbolcu olarak ifade etmek isterim ki, bizler gelip geçici, KOCAELİSPOR ise her daim dimdik ayakta ve kalıcıdır. Büyük KOCAELİSPOR camiasına sevgi, saygı ve hürmetlerimle…”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Burak, Süleyman’dan, Veda, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı