ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
11 Mart 2020 - Çarşamba 12:25
 
Bülent Gardiyanoğlu’ndan Başiskele’de Aile İçi İletişim Semineri
Başiskele Belediyesi, Mart ayı Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında yazar Bülent Gardiyanoğlu’nu Başiskeleliler ile buluşturdu.
GÜNDEM Haberi
Bülent Gardiyanoğlu’ndan Başiskele’de Aile İçi İletişim Semineri

Başiskele Belediyesi tarafından Yeniköy Kültür Merkezi Ahmet Özel Çok Amaçlı Tiyatro Salonun’da düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan Bülent Gardiyanoğlu “Aile İçi İletişim” konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

 

Başiskeleli kadınların yoğun ilgi gösterdiği programda konuşan Gardiyanoğlu,  aile içinde yaşanan problemlerle nasıl başa çıkılacağı, stres ve kaygıdan uzak durmanın yolları konusunda katılımcıları bilinçlendirdi. “Aile içi iletişimde, hayatınızı paylaştığınız kişi ile iletişim problemi duyuyor ve davranışlarından hoşlanmıyorsanız ilk başta bu durumu kabule geçmeniz gerekir.” diyen Gardiyanoğlu, eşinizin ya da diğer aile bireylerinden birini olduğu gibi kabul etmek gerektiğini ve onun huyunu değiştiremeyeceğimizi unutmamız gerektiğini ifade etti.

 

Gardiyanoğlu, “Haklı çıkmak için şikayet etmekten vazgeçin. Çünkü bunlar maskedir, bu maskelerden kurtulmak için niyet edin. Birbirinizi suçlamak sadece olduğunuz yerde saymanıza ve durumunuzu kurtarmayı geciktirmeye sebep olur. Kendinizin hatalarını da olduğu gibi kabul edin ve bu kötü süreci sevgiyle kurtarmak için niyet edin. Eşlerin birbirlerine olan korkularını içlerinden temizlemeleri gerekmektedir.” dedi.

 

Geçmişte yaşanan olumsuz şeylerin tekrar gün yüzüne çıkartılmasının aile içi iletişimde çok tehlikeli bir durum olduğunu söyleyen Bülent Gardiyanoğlu, “Sürekli geçmişi yaşamak sizi yorar ve anı iptal eder. Örneğin iki sene önce yaşanmış bir kıskançlık olayını ele alalım. Kıskanan kişi hatasını fark etmiş ve kendini geliştirerek bu tutumundan kurtulmuş. Fakat bir tartışma anında eşi iki sene önce yaşadığı bu olayı gündeme getirerek ’’Sen iki sene önce de beni kıskanıyordun zaten senin ailen de böyle’’ dediğinde karşısındaki kişinin iki sene içinde edindiği gelişimi alıyor ve onu geçmişe götürüyor. Bu durum aileleri çıkmaz sokağa sürükler.” diye konuştu.

                   

Aile içinde birlik ve beraberlik kavramlarının öneminin çok yüksek olduğunu vurgulayan Gardiyanoğlu, “Eşinize sevgili ve saygılı olun. Çocuğunuza hoşgörülü olun ve değerli olduğunu sıkça hatırlatın.” dedi.

 

Başiskele Belediye Başkan Yardımcısı Sema Arat, program sonunda, Yazar Bülent Gardiyanoğlu’na teşekkür ederek çiçek takdim etti. Gardiyanoğlu daha sonra okuyucularına kitaplarını imzaladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bülent, Gardiyanoğlu’ndan, Başiskele’de, Aile, İçi, İletişim, Semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı