ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
04 Eylül 2019 - Çarşamba 09:23
 
"Bu dava artık Lastik-İş’in davası olmuştur"
"Hakim bey, duruşmada ‘Ölmüş bir insanın arkasından yazılanlar çizilenler bizi ilgilendirmez’ dedi. Bu sözü söyledi diye çok duygulandım" diyen Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, "Bu dava artık Lastik-İş’in davası olmuştur" dedi.
GÜNDEM Haberi

Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan, geçtiğimiz yıl Sakarya’daki Goodyear fabrikasının temsilcilik binasında Sedat U. tarafından öldürülmüştü. Ayrıca olayda sendikanın mali sekreteri Mustafa Sipahi ile sendika temsilcisi Osman Bayraktar da yaralanmıştı. Olayla ilgili davanın görülmesine bugün Sakarya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Davaya; Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı başta olmak üzere sendikanın genel başkan yardımcıları, yöneticileri ve işçiler de katıldı.

 

HAKİM; YAZILANLAR ÇİZİLENLER BİZİ İLGİLENDİRMEZ

Davanın bitiminde Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, işçilere açıklamalarda bulundu. Davanın dosyadaki eksiklikler nedeniyle 30 Ekim’e ertelendiğini söyleyen genel başkan Alaaddin Sarı, “Sonuna kadar Türk adaletine güveniyoruz. Adalet yerini bulacaktır. Burada Abdullah başkanı desteklemek için tüm fabrikalardan gelen üye arkadaşlarımıza yönetimim adına teşekkür ediyorum. Bu dava artık Lastik-İş’in davası olmuştur. Hakim bey, duruşmada ‘Ölmüş bir insanın arkasından yazılanlar çizilenler bizi ilgilendirmez’ dedi. Bu sözü söyledi diye çok duygulandım.

 

İHANET EDİLMEZ

Bu ülkede gerçek manada savcıların ve hakimlerin olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Bizim örf ve adetlerimizde ölmüş insanın arkasından öyle böyle söylenmez, konuşulmaz. Ölmüş insanın arkasından düne kadar omuz omuza girmiş insanlar ihanet edilmez. O hainlere de söylüyorum; Akıllarını başına alsınlar. Bu mahkemede özellikle sanık avukatları tarafından ifade edilen yazılanları hakim reddetmiştir. Bundan sonra bizler önümüze bakacağız. Lastik-İş Sendikasına ve sözleşmeye kitleneceğiz. Kim ne yazarsa yazsın biz işimize bakacağız. İnandığımız ve çıktığımız bu yolda ölümüne kadar gideceğiz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Bu, dava, artık, Lastik-İş’in, davası, olmuştur",
Yorumlar
Haber Yazılımı