reklam
reklam
reklam
reklam
Haber Detayı
07 Aralık 2018 - Cuma 11:02 Bu haber 3216 kez okundu
 
Bir Ayda 340 Öğrenciye Hijyen Eğitimi
Başiskele Belediyesi, “Hijyen Eğitimi” seminerleri kapsamında 3-6 yaş arası çocukları kişisel temizlik ve hijyen konusunda bilinçlendiriyor.
GÜNDEM Haberi
Bir Ayda 340 Öğrenciye Hijyen Eğitimi

Başiskele Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü uzman ekipleri, ilçe sınırlarındaki kamu-özel kreş ve anaokullarında eğitim gören miniklere yönelik başlatmış olduğu proje kapsamında 1 ayda 340 öğrenciye hijyen eğitimi verdi.

Başiskele’deki okul öncesi eğitim kurumları, kreşler ve anaokullarınaziyaretler gerçekleştiren ekipler, eğitim seminerlerini eğlenceli ve çocukların anlayacağı düzeyde anlatıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerini can kulağıyla dinleyen minik öğrenciler hem eğleniyorlar hem de uygulamalı olarak kişisel temizlik konusunda bilinçleniyorlar.

Küçük yaşlardahijyen bilincinin oluşturulması amacıyla verilen eğitimlerde, el yıkamanın nasıl yapılacağı, el yıkamanın sağlık açısından önemi anlatılıyor.

Eğitimlerde günlük yaşantıda ellerin çevre ile her türlü bağlantıyı sağlayan, bu nedenle de en fazla bakteri barındıran organ olduğu, el yıkamanın çok sıradan ve günlük bir iş olması nedeniyle genellikle ihmal edildiği, insan sağlığını korumanın elleri temiz tutmakla sağlanacağı üzerinde duruluyor.

Ağız ve diş sağlığı üzerine de çocuklara gerekli bilgileri veren sağlık ekipleri, ağız ve diş sağlığı için diş fırçalamanın önemi, dişlerin nasıl vene zaman fırçalanması gerektiği konusunda da öğrencileri bilgilendiriyor.

Yaklaşık bir aydır devam eden hijyen eğitiminin önümüzdeki haftalarda Başiskele’dekifarklı anaokulu ve kreşlerde devam edeceği bildirildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bir, Ayda, 340, Öğrenciye, Hijyen, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı