ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
19 Mart 2021 - Cuma 17:08
 
BBP'de İzmit ilçe başkanı belli oldu
BBP İzmit İlçe Başkanlığı 10’uncu Olağan Kongresi sonucu Gökhan Aladağ, seçilmiş başkan oldu.
SİYASET Haberi
BBP'de İzmit ilçe başkanı belli oldu

Büyük Birlik Partisi(BBP) İzmit İlçe eski Başkanı Abdullah Karacan, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için istifa edip partisinden İzmit Belediye Başkan Adayı oldu. Karacan’ın istifasının ardından yaklaşık 2 yıldır boş olan göreve geçtiğimiz ay Gökhan Aladağ atandı. Aladağ, Çağlayan Restaurant’da gerçekleşen ve 130 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu 10’uncu Olağan Kongresi sonucunda seçilmiş İzmit İlçe Başkanı oldu.
PANDEMİDEN DOLAYI
Kongreye BBP Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya, MKYK Üyesi Gökmen Türkkanı, Kocaeli Teşkilat Başkanı Metehan Küpçü,  İzmit İlçe Başkanı Gökhan Aladağ, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, MHP İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Semih Türeyen, DEVA Partisi İzmit İlçe Başkanı Çağrı Çakıcı, Gelecek Partisi İzmit İlçe Başkanı Ömer Uçar, Kocaeli Alperen Ocakları Başkanı Murat Ağçay, Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm ve partililer katıldı. Kongreye pandemi sürecinden dolayı kısıtlı sayıda katılım gerçekleşti. Kongre Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşı ile başladı. Kongrenin Divan Başkanlığını MKYK Üyesi Gökmen Türkkanı, Katip Üyeliklerini ise Sevgi Kaya, Bayram Kurtaran, Murat Şenol, Yüksel Ayık gerçekleştirdi.
HAYAT BÖYLEDİR DOSTUM
Kongrede ilk olarak söz alan, BBP İlçe Başkanı Gökhan Aladağ,"Bilindiği üzere dün 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümüydü. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu kaleminden dökülen şu sözleri,"Hayat böyledir dostum geçer beklemekle, ümitlerin bittiği yerde abdest al ve sabahı bekle" mısralarından aldığımız destür ile bizler de abdestimizi aldık. Bismillah diyerek başlıyoruz. Bugünden itibaren bu bayrağı daha ileriye taşımak için gerekirse kanımın son damlasına kadar mücadele edeceğimze şahsım ve yol arkadaşlarım adına söz veriyorum. Ülkemizin ve 40 yıldan beri canını yakan terör öncelikli mücadele noktamız olmaya devam edecektir. Halka ve hakka hizmet inancıyla yolumuza devam edeceğiz. Merhum Şehit liderimiz bu dünya ve ülkede sayısız destanlar yazdı. Büyük Birlik Partisi'ni idealleri üzerine şehit olmuş Muhsin Yazıcıoğlu'nun  bizlere bıraktığı dava olarak görüyorum. Birbirinden değerli dava arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
OCAK ATEŞİ SÖNMEYECEK
Aladağ’ın ardından söz alan Kocaeli Alperen Ocakları Başkanı Murat Ağçay, “Zorlu koşullara rağmen zafer kazandığımız 18 Mart zaferi yalnızca Türk tarihinin değil dünya tarihinin de seyrini değiştirmiştir. 106’ıncı senesini kutladığımız zaferimizin şehitlerini bir kez daha minnetle yad ediyoruz. O zamanki düşmanlarımız görüyoruz ki hala düşmanımız. Onlara şunu söylemek istiyoruz. Bizim gidecek ne gidecek başka bir vatanımız var ne de sığınacak başka bir milletimiz var. 12’ıncı yılına girecek olmasına rağmen Muhsin Yazıcıoğlu’nun katillerinin bulunmaması biz alperenleri çok üzmekte. Umuyoruz ki bir süre önce bu dava şekillenir. Muhsin Başkanım yaktığınız ocak ateşini asla söndürmeyeceğiz. Rabbim sizi peygamberimize komşu eylesin” dedi.
BİR ARPA BOYU YOL ALINMADI
Kongrede son olarak söz alan BBP Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya, “Mart ayının biz Alperenler için acı dolu bir günü var. 25 Mart... Devletin karlar altında kaldığı gün Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının şehadetinin 12. sene-i devriyesi. Sekteye uğratılan bir dava süreci var. 12 yıldır bir arpa boyu yol alamamışken başta genel başkanımız Mustafa Destici’nin çabaları, aile ve parti avukatlarının çabaları ile biraz ilerleme kaydedilse de bu bizim üşümemize yetmemiştir. Bizim için Muhsin Başkanımızı Keş dağından bırakan devlet kanlı çukurdan çıkamamış, katiller bulunanmamış, namus borcu ödenmemiştir. Bizim bu düzenden bir Muhsin Yazıcıoğlu alacağımız var" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BBP'de, İzmit, ilçe, başkanı, belli, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı