ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
26 Mayıs 2020 - Salı 16:43
 
Bayramda Camilere Çirkin Saldırı Haberi Kocaeli TV Canlı Yayınında Geldi!
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Münih ve Duisburg şehirlerindeki üç cami derneğine, üzerinde domuz fotoğrafı bulunan ve hakaret içerikli ifadelerin yer aldığı mektup gönderildi. Bu gelişmeyi gazeteci Mustafa Tığlı Kocaeli TV canlı yayınında Almanya'daki korona verilerini Hakan Katırcı'ya değerlendirirken son dakika olarak paylaştı
DÜNYA Haberi
Bayramda Camilere Çirkin  Saldırı Haberi  Kocaeli TV Canlı Yayınında Geldi!

Ramazan Bayramın birinci günü Münih DİTİB Merkez Camii’ne, ikinci günü Duisburg DİTİB Muradiye Camii’ne, üçüncü günü de Duisburg DİTİB Merkez Camii’ne posta yoluyla İslam dinine ve değerlerine yönelik ağır hakaretler içeren ifadelerin yer aldığı mektup gönderildi.

Posta yoluyla gönderilen benzer mektupların Münih şehrinden gönderildiği ve adresinin sahte olduğu tahmin ediliyor.

Duisburg DİTİB Merkez Camii dernek başkanı Yusuf Aydın ve Duisburg DİTİB Muradiye Camii dernek başkanı Ramazan Ceylan, camilerine gönderilen mektupları yerel yetkililerle paylaştıklarını söyledi. Yaşanılan pandemi sürecinde hakaret içerikli mektupların cami derneklerine ikinci kez gönderilmesinden derin üzüntü duyduklarını ifade eden başkanlar, süreç içerisinde cami dernekleri olarak toplumsal ve sosyal sorumluluk bilinciyle bilhassa faaliyet gösterdikleri şehirlere katkı sunduklarını belirterek, faillerinin bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmesi talebinde bulundu.
Almanya'da meydana gelen çirkin saldırı sonrası Kocaeli TV ekranlarında Hakan Katırcı'nın  canlı yayınında konuşan gazeteci Mustafa Tığlı bu bilgiyi Kocaeli TV yayınında paylaştı. 


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayramda, Camilere, Çirkin, , Saldırı, Haberi, , Kocaeli, TV, Canlı, Yayınında, Geldi!, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı