reklam
reklam
reklam
Haber
30 Temmuz 2020 - Perşembe 17:16
 
Bayram Öncesi Şehitlik Ziyaret Edildi
Kocaeli Valiliği tarafından Bayram Arifesi sebebiyle Bağçeşme Namazgah Şehitliği’nde ve Polis Şehitliğinde program düzenlendi. Programda protokol, şehitlerin mezarlarına karanfil bırakırken aynı zamanda arife sabahı şehitliğe gelen ailelere baş sağlığı dileyerek bayramlarını kutladı.
GÜNDEM Haberi
Bayram Öncesi Şehitlik Ziyaret Edildi

Programa Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal, İzmit Belediyesi Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Muhammed Aslan katıldı. KURAN OKUTULDU Şehitlerin mezarlarına karanfil bırakılmasının ardından şehitlikte Kuran okutuldu. Kuran okunmasının ardından toplu dua edildi. Namazgah Şehitliği’nin ardından Polis Şehitliği ziyaret edildi. Şehitlerin mezarına karanfiller bırakılırken aynı zamanda dualar edildi.  


“YENİ BİR DALGA OLUŞTURMAMASI İÇİN...” 


Polis şehitliğinde açıklamalar yapan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz; “Hepinizin bildiği gibi bayramlar birlik beraberlik günüdür. Dolayısıyla bu bayramda yoksulların gözetilmesi, öksüz ve yetimlere sahip çıkılması temel prensiplerimizden bir tanesidir. Diğer taraftan bir pandemi sürecindeyiz ve henüz ne yazık ki pandemiyle alakalı iyi haberler veremiyoruz. Bu bayram günlerinde bayramlaşmalarımıza dikkat edelim. Gerek camiilerde ve toplu alanlarda dikkatli davranalım. Özellikle yaşlılarımızı bu konuda korumalı maske ve hijyen kurallarına uymalıyız. Bayram sürecinin salgında yeni bir dalga oluşturmaması için dikkat edelim.” ifadelerini kullandı.

 

 “TRAFİK KURALLARINA UYALIM” 


Büyük bir metropolün yanında olan ve geçiş yolları olan bir ilde yaşıyoruz. Bayrama giden vatandaşlarımızın emniyet kemerlerini takmalarını ve uykusuz yola çıkmamalarını temenni ediyoruz. Kazalarla üzücü olayların yaşanmasını istemiyoruz. Tüm varandaşlarımızdan beklentimiz kurallara uymalıdır. Dolayısıyla Kurban Bayramı’nda salgını arttıracak davranışlarda bulunmayalım. Lütfen trafik kurallarına uyalım şerit ihlalinde bulunmayalım. Trafik olarak yoğun bir denetim halindeyiz ama ne kadar denetlersek denetleyelim bazı olaylara engel olamıyoruz. Vatandaşlarımızın da dikkat etmesini temenni ediyorum. Herkesin Bayramı mübarek olsun.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayram, Öncesi, Şehitlik, Ziyaret, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı