reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
22 Eylül 2019 - Pazar 12:39
 
Baygın Yolcuyu Hastaneye Yetiştirdi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark A.Ş. otobüs şoförü Emrah Acar (30), aracında bayılan yolcuyu güzergâh değiştirerek hastaneye götürdü. 112 ile de hemen iletişime geçen sürücü Acar, baygın yolcuya ilk olarak, öğrendiği ilk yardım eğitimini uyguladı. Yolcunun etrafını boşaltarak hastanın temiz hava almasını sağladıktan sonra aracını hızla hastaneye doğru sürdü.
GÜNDEM Haberi
Baygın Yolcuyu Hastaneye Yetiştirdi

İLK YARDIM HAYAT KURTARDI

 

Olay Kocaeli’nin Gebze ilçesinde gerçekleşti. Emrah Acar’ın kontrolündeki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüste seyir halindeyken, arkadan birinin baygınlık geçirdiğine dair sesler geldi. Sürücü Emrah Acar, hemen aracını güvenli bir yere yanaştırdı. Acar, yolcunun sağlık durumunu öğrenmek için arka tarafa ilerledi. Yolcunun yanına geldiğinde baygınlık veya nöbet geçirdiğini tespit ederek işe girişti,öğrendiği ilk yardım eğitimini kullanarak hastaya ilk müdahaleyi yaptı.

 

112 İLE HEMEN İLETİŞİME GEÇTİ

 

Yolcunun nabzını da kontrol eden şoför, nabzın normal düzeyde attığını anladı ve en kısa zamanda hastaneye gidilmesi gerektiğine karar verdi. Daha sonra baygın yolcunun daha rahat nefes alabilmesi için etrafının açılması gerektiğini, yolcunun nöbet geçirdiğini diğer yolcuların kesinlikle baygın yolcuya dokunmaması gerektiğini bildirerek hastaneye doğru yola çıktı. 112 ile iletişime geçerek aracında baygın bir yolcunun olduğunu belirten Acar, hastanın nabzının attığını fakat durumunun kötü olduğunu ve en kısa mesafede olan Gebze Devlet Hastanesi’ne götüreceğini bildirdi.

 

 YOLCU HIZLA HASTANEYE YETİŞTİRİLDİ

 

Vardiya amiri ile de iletişime geçen sürücü Acar, direksiyona geçerek aracını hızla hastaneye doğru sürdü. Acar hastaneye geldiğinde hastanın da kötü olan sağlık durumunu göz önünde bulundurarak vakit kaybetmeden hastayı kucakladı ve acil servise götürdü. Sürücü Emrah Acar yaptığı hareketle araçtaki yolcuların da takdirini toplamayı başararak örnek bir davranışta bulundu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Baygın, Yolcuyu, Hastaneye, Yetiştirdi,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı