reklam
reklam
reklam
Haber
13 Nisan 2019 - Cumartesi 14:05
 
Basketler Kardeş Pasıyla Atıldı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kardeş Pası Basketbol Turnuvası’nda 115 takımdan 460 öğrenci kıyasıya mücadele etti
SPOR Haberi
Basketler Kardeş Pasıyla Atıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın bu yıl üçüncüsünü organize ettiği Kardeş Pası Basketbol Turnuvası tamamlandı. Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen turnuva, birinci ve ikinci tur müsabakaları ile başladı.

Turnuvaya katılan kız takımlarının mücadelesi ise 50. Yıl Spor Salonu’nda yapıldı. Ortaokul ve lise yaş grubundan erkek ve kız öğrencilerin katıldığı  Basketbol Turnuvası’nın gerçekleştiği her iki salon, gençlerin ilgisiyle adeta tıklım tıklım doldu. Basketbol Turnuvası’nda 115 takım mücadele verdi. Eleme usulü ile yapılan turnuvada kazanan takım bir üst tura geçti. Turnuva toplam 4 kategoride düzenlendi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi tesisleşmeden, alt yapıya ve okullara kazandırılan sportif faaliyetlere kadar birçok konuda öğrencilerin yanlarında olduklarını ifade etti.

Nefesleri kesen mücadelelere sahne olan turnuvanın eleme usulü gerçekleşen finallerinde ise birbirinden başarılı takımlar kıyasıya mücadele etti. ‘’Genç Erkekler’’ kategorisinde 3’lü finalde her iki takımı da yenen Kocaeli Anadolu Lisesi şampiyon oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Basketler, Kardeş, Pasıyla, Atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı