ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
13 Ekim 2020 - Salı 10:26
 
Başkan Sezer, Kentsel Dönüşümü Çözdü
Gölcük Belediyesi’nde başkan Ali Yıldırım Sezer’in ısrarla takipçisi olduğu kentsel dönüşüm için bakanlıktan onay alındı
GÜNDEM Haberi
Başkan Sezer, Kentsel Dönüşümü Çözdü

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in takipçisi olduğu büyük proje için sonunda müjde geldi. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Cemil Yaman, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etmişti.

Dilovası Kömürcüler OSB ile Dilovası Kentsel Dönüşümü projesine onay çıkan toplantıda, Gölcük Kentsel Dönüşüm Projesi’ne de sözlü onay verildi. Gölcük Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gerekli belgeleri teslim etti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un imzasını bekleyen proje nihayet başlıyor. 

 

GÖLCÜK YENİDEN DOĞACAK


Gölcük Kentsel Dönüşüm projesi, Bakanlık, TOKİ ve Gölcük Belediyesi işbirliğiyle yerinde dönüşüm modeliyle hayata geçecek. Gölcük Merkez Mahallesinde 45 bin metrekarelik bir alanda dönüşüm yapılacak. Gölcük Kentsel Dönüşüm projesi, D-130 karayolu, Amiral Sağlam Caddesi, 19 Mayıs Caddesi ve 20. Sokak’ta yapılacak. Bu proje, Gölcük tarihindeki bugüne kadarki gelmiş geçmiş en büyük proje… Gölcük’e en büyük yatırım geliyor ve deyim yerindeyse Gölcük’ün kaderi değişiyor. Bu projenin hayata geçmesinin ardından Kocaeli, Gölcük’ü daha çok konuşacak ve Gölcük deyim yerindeyse adeta yeniden doğacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Sezer,, Kentsel, Dönüşümü, Çözdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı