reklam
reklam
reklam
Haber
03 Aralık 2018 - Pazartesi 15:05
 
Başkan Köşker Özel Çocukların Yanında
Gebze Kaymakamı Mustafa Güler ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Yumrukaya Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda özel çocuklara konuk oldu.
ÇOCUK Haberi
Başkan Köşker Özel Çocukların Yanında

Gebze İlçe Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AK Parti İlçe Başkanı İrfan Ayar, Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Nilay Ayran ve okul müdürleri 3 Aralık Dünya Engeliler Günü münasebetiyle Yumrukaya Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun düzenlediği programa katıldı. Kaymakam Güler ve Başkan Köşker ilk olarak özel çocukların resim ve el işi sergilerini gezdi. Programın açılışında konuşan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün önemine değindi.

Başkan Köşker, “Burada eğitim gören çocuklarımız çok özel çocuklar. Çocuklarımızın aileleri de çok değerlisiniz. Sizler Allah’ın sevdiği kullardansınız. Sizlerin imtihanı zor kabul ediyorum. Fakat Allah sizlere öyle bir güç kuvvet veriyor ki, öyle bir sabır veriyor ki her zorluğu bu sayede aşıyorsunuz. Ben bütün engelli çocuklarımızın annelerinin ellerinden öpüyorum. Öğretmenlerimizi de tebrik ediyorum onların işlerinin de ne kadar zor olduğunu biliyorum. Bu iş gönül işi ve gönlü güzel insanlar tarafından yapılabilir. Bütün öğretmenlerimizi emeklerinden ötürü tebrik ediyorum. Bizlerde Gebze Belediyesi olarak engelli çocuklarımızı sosyal hayata kazandırmak engellerini ortadan kaldırmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz yapmaya da hazırız. Yazın gerçekleştirdiğimiz Yaz Spor Okullarımızda engelli çocuklarımız da faydalana bilmeleri için onlar için özel kurslar açıyor onlarında bu kurslardan faydalanmalarını sağlıyoruz” dedi.

 

HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ

 

Başkan Köşker’in konuşmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma gerçekleştiren Gebze İlçe Kaymakamı Mustafa Arslan, “Bugün 3 Aralık Dünya Engeliler Günü ve Haftası. Bugün bir şeyi daha iyi fark etmeliyiz. Hiç kimse bir yakının engelli olmasını istemez. Bazı engeller doğuştan bazı engeller ise sonradan meydana geliyor. Hepimiz birer engelli adayıyız. Bu çocuklarımız belki fiziksel anlamda engelleri var ama onları hayat katabilmek onlara iş olanakları sağlamak çok önemli. Bu anlamda devletimiz çok önemli işlere imza atıyor. İmkanlar doğrultusunda bu yavrularımızı ve engelli vatandaşlarımıza daha çok hizmet vermeye gayret ediyoruz” dedi.

 

ÖZEL ÇOCUKLARDAN ÖZEL GÖSTERİ

 

Protokol konuşmalarının ardından özel çocuklar, 3 Aralık Dünya Engeliler Günü için düzenledikleri gösterilerini sergiledi. Özel çocukların dans ve koro gösterileri izleyiciler tarafından oldukça beğenildi.  Özel çocukların özel gösterilerini büyük bir ilgi ile izleyen Kaymakam Güler ve Başkan Köşker daha sonra okul müdürüne tekerlekli sandalye hediye ettiler.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Köşker, Özel, Çocukların, Yanında, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı