reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
16 Haziran 2019 - Pazar 14:27
 
Başkan Çiftçi Verdiği Sözleri Yerine Getirmeye Devam Ediyor
Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, “ Halkımızı dinliyoruz, kentimizi birlikte yönetiyoruz” sloganı ile seçim beyannamesinde söz verdiği mahalle meclisine Yenimahalle’den başladı.
- Haberi
Başkan Çiftçi Verdiği Sözleri Yerine Getirmeye Devam Ediyor

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, seçim beyannamesinde söz verdiği mahalle meclisi toplantılarına Yenimahalle’den başladı. Vatandaşların belediye yönetimine aktif katılımını sağlamak, görüş, öneri ve fikirlerini dinlemek amacı ile düzenlenen Yenimahalle danışma meclisi Süleymaniye Caddesi’ndeki park alanında gerçekleşti.

 

Çayırova’yı birlikte yöneteceğiz

Başkan yardımcıları SaadettinArıkboğa, Salih Palaz, Serdar Topçu ve birim müdürlerinin da hazır bulunduğu ve iki saat süren toplantının açılış konuşmasını yapan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, seçim beyannamesinde söz verdikleri mahalle meclisi toplantısına Yenimahalle’den başladıklarını belirterek amaçlarının Çayırova’yı birlikte yönetmek odluğunu söyledi. Sorunları yerinde dinlemek istediklerini, birlikte istişare ederek sorunları en doğru şekilde çözeceklerini ifade eden Başkan Çiftçi,” Toplantılarımız rutin olarak 9 mahallede devam edecek.Şeffaf olacağız. Kafanıza takılan her soruyu sorabilirsiniz. Fikirlerinize ve önerilerinize değer verdiğimiz için bu toplantıyı yapıyoruz. ”dedi

 

2.5 ayda yapılanları anlattı

Göreve geldikleri günden bugüne geçen 2.5 ayda yapılan çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgiler veren BaşkanÇiftçi, Çayırova tarihinin en yüksek oyunu aldıklarını belirterek, Çayırova halkına layık olmak için çalışacaklarını söyledi.

 

Üniversitede okuyanların yanında olacağız

Çiftçi, Ramazan ayını dolu dolu geçirdiklerini, seçim beyannamesinde verdiklerisözlerinden biri olan beşikten eşiğeyetimprojesinin ilk adımını atarak bayramdan önce ilçede tespit ettikleri yetimçocuklarıgiydirdiklerini ve bunun bayramla sınırlı olmayacağınıkaydetti. Üniversitede okuyan öğrencilerin yeni dönemde yanlarında olacaklarını, ihtiyaç sahibi üniversiteöğrencilerinikendilerine bildirmelerini isteyen Başkan Çiftçi, Ramazan ayında fakir fukaranınyanında olduklarını, ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıcak yemek servisi yaptıklarını, engelli vatandaşlarla bir araya geldiklerini anlattı.

 

Bölgenin en büyük hastanesini yapacağız

Devlethastanesini yakından takip ettiğini, 200 yataklı hastaneyi 300 yatağa çıkarmak için çalışmalar yaptıklarını belirtenÇiftçi, yeri uzakolan hastane için üç alternatif yer belirlediklerini ve bunu yetkililere sunduklarını, bölgenin en büyük hastanesi olması için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

 

Çayırova’dan başka gidecek yerim yok

Ekibi ile  iş üretmek istediklerini ve mesai mefhumu gözetmekten çalışmaya devam edeceklerini anlatan Başkan Çiftçi, “Ben Çayırova’nın çocuğuyum. Buradan başka gidecek yerim yok.Görevim bittiğinde sizlerinarasında alçağım.” diye konuştu.

 

Talep ve öneriler not alındı

Başkan Çiftçi’den sonra söz alan vatandaşlar görüş, öneri, fikir ve taleplerini Başkan Çiftçi ’ye anlattı. Sorulara tek tek cevap veren Başkan Çiftçi, gelen istek ve taleplerle ilgili başkan yardımcıları ve birim müdürlerinede söz vererek vatandaşların ilk ağızdan bilgi aktardı.

Yanimahalle sakinlerin talepleri tek tek not alınarakkayıtlarageçirildi. Vatandaşlara ayrıca forumları doldurarak alanda bulunansandığa attılar.Katılımın yüksek olduğu ve mahalle sakinlerinin oldukça memnun kaldığı mahalle meclisi vatandaşlara yapılan tavuk, pilav ve ayran ikramı ile son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Çiftçi, Verdiği, Sözleri, Yerine, Getirmeye, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı