reklam
reklam
Haber
12 Temmuz 2020 - Pazar 20:34
 
Başkan Büyükakın’dan Şampiyonluk Yemeği
Kocaelispor’un şampiyonluk kutlamaları başladı.
GÜNDEM Haberi
 Başkan Büyükakın’dan Şampiyonluk Yemeği

Tam 8 sonra gelen şampiyonlukla hem Kocaelispor hem Kocaeli büyük gurur yaşıyor. TFF’nin aldığı karar sonrası Kocaelispor 2. Lig’de mücadelesine devam edecek.

 

Ve şampiyonluk kutlamaları Büyükşehir belediye başkanı Tahir Büyükakın’ın verdiği yemek ile başladı. Yemekte söz alan Başkan Tahir Büyükakın “Kocaelispor’a emek veren herkese teşekkür ederim" diyerek başladı ve şunları söyledi.

 

“Aslında bundan sonra daha ciddi, daha çok emek gerektiren uzun bir yola başlıyoruz. Bunu asla unutmamak gerekiyor. Ben her zaman söylemeye çalışıyorum, Kocaelispor için bundan sonra yapılması gerekenler bugüne kadar yapılması gerekenlerden çok daha fazla. Birincisi Kocaelispor’un kendi ayakları üzerinde durması gerekiyor. Bunun için bir tesisat yapısı gerekiyordu ve biz Büyükşehir olarak üzerimize düşeni yapacağız ve önümüzdeki süreçte de kollarımızı sıvayacağız. Stadın yoluyla ilgili olayımız için de kolları sıvadık. Tüm çalışmalar hazır. İnşallah tüm, taraftarımız çok rahat bir şekilde artık maçları izleyebilecek.

 

Kocaelispor’un sporcuları çok daha uygun şartlarda çalışma imkânı bulacaklar. Ancak, Süper Lig’de oynayacak bir takım için o tesisler yetmeyecek. O yüzden, Kocaelispor için çok daha güzel tesisleri hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Süper Lig’e geldiğimizde hepsi hazır olacak.

 

Kulübün yapısının daha iyi güçlendirilmesi, ekonomik bağımsızlığını kazanması ve kurumsallaşması ve başkalarına muhtaç olmaması için adımlarımı atmak istiyorum.   

 

Şampiyonluk şehrimize hayırlı olsun, bu kupayı hak etmiştik hem de çok daha erken hak etmiştik. Ama bu gecikmelerle önümüzdeki süreçte orta ve akıllı bir stratejiyle kurumsallaştırılarak ve Kocaelispor kendi ayakları üzerinde durarak Süper Lig’e istikrarlı bir şekilde çıkıp ve Süper Lig’de kalıp ulusal başarılara imza atacaktır.

 

Kocaelispor ile birlikte Derincespor, Darıcaspor ile Gölcükspor’un ve diğer takımlarımızın hep beraber yükseleceğini de göreceğiz. Buna inanın ve bu söylediklerimi not edin. Kocaelispor’un bu başarısı diğer takımlarımıza amiral gemi olacak, hepsi için lokomotif olacak ve bu kentin sportif başarısında amiral bir Kocaelispor ve onunla beraber diğerleri olacak. Bu tüm spor dallarımız için geçerli, basketbol, voleybol… Bu kent bir spor kenti olacak, bunu hep birlikte göreceğiz. “

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Başkan, Büyükakın’dan, Şampiyonluk, Yemeği,
Yorumlar
Haber Yazılımı