ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
22 Nisan 2019 - Pazartesi 15:21
 
Başkan Büyükakın’a Çocuklardan Büyük İlgi
23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali stantlarını gezen Başkan Büyükakın çocuklar ve ailelerden büyük ilgi gördü.
GÜNDEM Haberi
Başkan Büyükakın’a Çocuklardan Büyük İlgi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 47 ülkeden bin 100 çocuğun misafir edildiği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali Uluslararası Fuar Alanında tüm coşkusuyla devam ediyor. Açılış programı sonrası stantları gezen çocuklarla ve ailelerle yakından ilgilenen Başkan Büyükakın, doğal yaşam konulu sergilerde çocukların mutluluğuna şahit oldu. Ailelerle sohbet eden, doya doya eğlenen çocukların gülümsemelerine eşlik eden Büyükakın, “Çocuklarımızın güzel vakit geçirirken öğrenmesini ve bununla birlikte doğal yaşam ile sağlıklı beslenmenin detaylarını kavramasını arzu ettik. Bu amaçla çeşitli etkinlikler ve organizasyonlar festivalimiz boyunca çocuklarımızı bekliyor” açıklamasını yaptı.

“ÜÇ ANA UNSURUNA SAHİP ÇIKMANIN ÖNEMİNİ KAVRIYORLAR”

Ormanya Doğal Yaşam Alanı’ndaki stantları da gezerek doğanın bilgeleri projesine kadar pek çok çalışmanın ziyaret edebileceğini dile getiren Başkan Büyükakın, “Doğanın Bilgeleri olarak yetiştirmeyi amaçladığımız çocuklarımız, sebze fidesi yetiştirip sonra da kendi yetiştirdiği bitkinin dalından koparmayı, yoğurt mayalamayı, süt sağmayı ve daha pek çok etkinliği öğreniyorlar. Hayatın bu üç ana unsuruna, toprağa, havaya ve suya sahip çıkmanın önemini kavrıyorlar. Toprağı, suyu ve havayı tüketirken, üretirken, kullanırken bu üç unsuru korumanın önceliğinin elzemini öğreniyorlar” açıklamasını yaptı.

“ÇOCUKLARIMIZ DÜNYAYI DAHA İYİ TANIYORLAR” 
Dünyanın dört bir yanından gelen kardeşleriyle buluşan çocuklarımızın heyecanı karşısında etkilendiğini de vurgulayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Ülkelerinizin kültürünü tanıtan çocuklarımız ve ailelerimiz sevgiyle paylaşılan kardeşliğin mutluluğunu hep birlikte yaşıyorlar. Farklı ülkelerden, farklı insanlarla tanışmanın, farklılıkların da bir zenginlik olduğunu öğrenmenin güzelliğine kavuşan çocuklarımız dünyayı daha iyi tanıyorlar” diyerek açıklamalarını tamamladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Büyükakın’a, Çocuklardan, Büyük, İlgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı