reklam
reklam
Haber
09 Mayıs 2020 - Cumartesi 13:37
 
Başkan Adnan Turan, ” Tarihimize Sahip Çıkacağız”
Her yıl düzenlenen Akçakoca Beyi ve Şehitleri anma programı bu yıl koronavirüs nedeniyle Kandıra Belediyesi ve Kandıra Müftülüğü tarafından canlı yayınla Akçakoca Bey Anıtında gerçekleşti.
GÜNDEM Haberi
Başkan Adnan Turan, ” Tarihimize Sahip Çıkacağız”

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ın resmi sosyal medya hesabı üzerinden düzenlenen “İftara Doğru” programı Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlarken, Merkez Çarşı Camii İmamhatibi Erhan Durmuş, Merkez Akçakoca Camii Müezzini Turhan Kaplan ve İlçe Vaizi Fazıl Acar’ın Akçakoca Bey ve Hıdırellez konulu hitabetiyle devam etti. Akçakoca Bey Anıtı’nda gerçekleşen mevlid programı vatandaşlar tarafından takdir toplarken, yüzlerce kişi tarafından da canlı olarak takip edildi.Okunan duaların ardından vatandaşların iyi dilek ve temennilerine sosyal medya hesabından yorum ile karşılık veren Başkan Adnan Turan , tarihte büyük mücadeleler veren Akçakoca Bey ve tüm kahramanların aziz hatıralarına sahip çıkacaklarını vurguladı.

KANDIRA TARİHİNDE BÜYÜK YERİ OLAN AKÇAKOCA BEY ANITI

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, program sonrası yaptığı açıklamada, “ Kandıra’nın tarihinde büyük yeri olan Akçakoca Bey anıtı başında canlı yayında yüzlerce vatandaş hep birlikte dua ettik. Belediyemiz tarafından her yıl düzenlediğimiz Akçakoca Bey ve şehitleri anma programını koronavirüs nedeniyle gerçekleştirememenin üzüntüsünü yaşarken, canlı olarak sosyal medya hesabı üzerinden vatandaşlarımızla bir araya gelmek bizleri ve vatandaşlarımızı mutlu etti. 14. yüzyılın ikinci çeyreğinde Kandıra’yı fetheden Osmanlı Sultanı Orhan Gazi başta olmak üzere Kandıra ve çevresinin fethedilmesinde  görev alan Akçakoca Bey gibi kahraman yiğitlerimizin  isimlerini gelecek nesillere taşıyarak şanlı tarihimizde başta Orhan Gazi , Akçakoca Beyi ve silah arkadaşlarını rahmetle, minnetle anıyorum. Rabbim en kısa zamanda koronavirüs salgınından kurtulabilmeyi bizlere nasip etsin inşallah .” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Adnan, Turan,, ”, Tarihimize, Sahip, Çıkacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı