ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
26 Ocak 2021 - Salı 16:41
 
Başiskeleliler evde sağlıkla kalıyor
Başiskele Belediyesi’nin Psikolojik Danışmanlık ve Diyetisyen hizmetleri yüz yüze görüşmenin toplum sağlığı açısından güvenli olmadığı şu günlerde vatandaşlara çevrimiçi olarak verilmeye devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
Başiskeleliler evde sağlıkla kalıyor

Başiskeleliler’in sağlığına ve toplum sağlığına büyük önem veren Başiskele Belediyesi, vatandaşlara ücretsiz olarak sunduğu sağlık işlerini online platformlarda sürdürüyor. Koronavirüs salgını sürecinde de hizmetlerini aksatmayan Sağlık İşleri Birimi uzman ekipleri, psikolojik danışmanlık ve diyetisyen hizmetlerini internet üzerinden vermeye devam ediyor. Başiskele Belediyesi’nin “sosyal belediyecilik” anlayışıyla yürütülen sağlık hizmetleri, Psikolog Kader Kaya öncülüğünde Diyetisyen Fatma Şule Kılıç ve Betül Aydın tarafından 7’den 77’ye her Başiskeleli’ye ücretsiz veriliyor. Ücretsiz sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, 0262 343 24 85 numaralı telefondan randevu alarak internet üzerinden psikolog ve diyetisyen hizmetlerini ayağına getiriyor. Randevu alan vatandaşlar, evlerinden çıkmadan uzman ekiplerle karşılıklı olarak çevrimiçi platformlarda birebir uzman ekiplerle görüntülü konuşarak danışmanlık hizmeti alıyor.
2 AYDA 184 BAŞİSKELELİ’YE ÇEVRİMİÇİ DESTEK
Yeni alınan Koronavirüs tedbirleri sonrası 27 Kasım 2020 ile 25 Ocak 2021 tarihleri arasında 184 vatandaş,  psikolojik danışmanlık ve diyetisyen hizmetlerinden ücretsiz yararlandı.
Koronavirüs salgınının psikolojik etkisinin azaltılması başta olmak üzere Başiskeleliler’in her türlü psikolojik rahatsızlıklarının tanısı ve tedavisi, henüz ortaya çıkmamış sorunlarının önlenmesi uzman psikolog tarafından ücretsiz olarak sağlanıyor. Çocukların çocukluk dönemi sorunları, ergenlik dönemi sorunları, dikkat ve konsantrasyon, okul dönemi problemleri, depresyon, panik bozukluğu, travma sonrası stres bozuklukları, kişilerarası iletişim bozukluğu, aile danışmanlığı gibi bir çok konuda bireylere danışma ve rehberlik yapılıyor.
KORONAVİRÜS’E KARŞI DENGELİ BESLENME
Başiskele Belediyesi uzman diyetisyenleri de Koronavirüs’e karşı bağışıklık sisteminin güçlü olması gerektiği konusunda vatandaşları uyarıyor. Bağışıklık sisteminin daha güçlü olması için sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemine vurgu yapan diyetisyenler, vatandaşlara önemli tavsiyelerde bulunarak danışmanlık hizmeti veriyor.
UZMAN KONTROLÜNDE DİYET
Uzman diyetisyenler ayrıca Koronavirüs Salgını dolayısıyla hareket etme imkanı kısıtlanan ve bu nedenle kilo problemleri yaşayan vatandaşlara doğru beslenme ile ilgili danışmanlık hizmeti de vermeye devam ediyor. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen vatandaşlar için kişiye özel beslenme programı hazırlanıyor. 
Diyetisyenlik hizmetine fazla kilolarından kurtulmak isteyen vatandaşların yanı sıra kilo almak isteyenler de başvurabiliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başiskeleliler, evde, sağlıkla, kalıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı