reklam
reklam
Haber
01 Mayıs 2020 - Cuma 19:02
 
Başiskele’yi Minik Ressamların Resimleri Renklendiriyor
Başiskele, “Ailemizle Evimiz Okulumuz” Ödüllü Resim Yarışması’nda dereceye giren minik ressamların resimleriyle renklenmeye başladı.
GÜNDEM Haberi
Başiskele’yi Minik Ressamların Resimleri Renklendiriyor

Başiskele Belediyesi’nin Koronavirüs salgını dolayısıyla sokağa çıkma yasağı bulunan ve eğitimlerine evde devam eden öğrencilere yönelik düzenlediği ödüllü resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler para ödülü yanında birçok sürprizlerle karşılaştılar. Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün resim yarışması lansmanında söz verdiği gibi resimler Başiskele’yi renklendirmeye başladı.

Başiskele ilçesindeki 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrenciler arasında düzenlenen “Ailemizle Evimiz Okulumuz” Resim Yarışması'nda 4 kategoride 1. olan ve Jüri ile Başkan Özel Ödülü kazanan öğrencilerin resimleri daha önce ilçenin dört bir tarafındaki reklam panolarına asıldı. Başiskele Belediyesi, daha sonra jüriden tam not alarak 1. olan Güneş Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Murat Çağrı Bilgin’in eseri grafiti sanatıyla D-130 Karayolu üzerinde Karşıyaka Kavşağı köprüsü altına birebir resmedildi.

11 metreye, 4 metrelik duvara grafiti sanatçıları tarafından sprey boya kullanılarak yapılan Murat Çağrı Bilgin’in güzel eseri, vatandaşların da büyük beğenisini topladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başiskele’yi, Minik, Ressamların, Resimleri, Renklendiriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı