reklam
reklam
reklam
Haber
03 Eylül 2019 - Salı 17:05
 
Başiskele'de Turizm Bölgesi Oluşturulacak
Başiskele'de Eylül ayı meclisi bugün saat 15'te gerçekleştirildi. Gündemde 8+1 madde görüşülüp karara bağlandı.
- Haberi
Başiskele'de Turizm Bölgesi Oluşturulacak

Yasin Özlü meclis toplantısının başında, Turizm bölgesi hakkında konuştu. Başkanın konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, 

 

“Bir ara bir gazetede Yeniköy'deki imar planı ile ilgili haber çıkmıştı. Bu haberde bir yatırım olduğu ve Başiskele Belediyesi tarafından engellendiği iddia edildi. Bir şirket vatandaşlardan 14 dönüm araziyi satın almış. Alınan arazi tarım arazisi. Onlar oranın otel olması için ‘turizm alanı’ olarak. Biz bu planı değerlendirdik. Ve bu değişikliği parsel bazlı olarak değil, bölgesel bazlı yapma konusunda bir karar verdik. Ve bunun çalışmasına da başladık. Dolayısıyla bizim buradaki derdimiz komple bölgesel bir planlama yapılması. Artık bu çalışma ne kadar sürer bilmiyorum. Ama bütün bölgenin yararlanabileceği bir turizm bölgesi oluşturmak için çalışma yürütüyoruz. Konuyla ilgili bir çalışma komisyonu oluşturacağız.” dedi.

 

Böylece Başiskele'de Eski Başkan Hüseyin Ayaz döneminde çıkartılan termal su ile beraber konuşulan termal turizm çalışmalarında bölge halkının topyekün kazancına olacak olan bir adım atılmış oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başiskele'de, Turizm, Bölgesi, Oluşturulacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı