reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
23 Temmuz 2019 - Salı 16:54
 
Başiskele'de Neler Oluyor?
Başiskele Kullar Ovacık Mahallesi,kanal boyu mevkiine dökülen çöp ve hafriyat atıkları mahalleliyi rahatsız etmeye devam ediyor. Kocaeli TV Haber merkezi olarak bizde olayı yerinde inceledik.
GÜNDEM Haberi
Başiskele'de Neler Oluyor?

Başiskele Kullar Ovacık Mahallesi,kanal boyu mevkiine dökülen çöp ve hafriyat atıkları mahalleliyi oldukça fazla rahatsız ediyor. Öyleki turizm kenti Başiskele'ye bu görüntüler hiç mi hiç yakışmıyor. 

 

İnşaat yapmında çıkan malzemeler, çöpler, camlar, süngerler, tuğlalar ve birçok atık ürünlerinin atıldığı bölgede şikayetlerin ve kokunun artması üzerine  Başiskele Saadet Partisi meclis üyesi Kadir Öztonga Facebook hesabından bir paylaşımda bulundu ve bu paylaşım gün içinde yüzlerce kez tıklandı.

 

 "SAHİPSİZ BİR KASABA"Öztonga Yaptığı açıklamada ; “Kanal boyunda özellikle 2 bölgede karşılaştığımız manzara adeta sahipsiz bir kasaba sahipsiz bir mahalleye dönmüş gibi dehşet verici. Kullar Stadyumu hemen yakininda olan bölgede harfiyat malzemesi dökülmüş ve dökülen malzeme ne dolgu malzemesi olmaya ne de tarım yapmaya uygun malzeme değil.

Hafriyat ve inşaat konularına vakıf kişilerle yaptığımız istişare de; Normal de bu malzemenin döküm sahalarına dökülmesi gerektiğini, fakat oralara dökülen malzemeler için döküm sahalarına yüklü ücretler ödendiğini , Yetkililerin göz yummasıyla veya görevi kötüye kullanması ile bu malzemenin bu tür yerlere döktürülerek veya görmezden gelerek ilgili kişilere büyük rantlar sağlandığını duyduk. İlgili firmanın iş makinası da döküm sahasında olduğuna göre burda yapılan hafriyatin izinli ve yetkililerce bilindiğini düşünmekteyiz." dedi.


"AKLIMIZ ALMIYOR"

 

Öztonga ayrıca: "2. Bölge ise Vesbo boru fabrikasının yakınındaki bölge. Bu bölgedeki rezalet ise daha büyük adeta bir çöplük gibi. Bu bölgede edindiğimiz bilgi ise kaçak olarak döküm yapıldığı. Yanlız burada da aklımızın almadığı iş burası dağ başında ıssız bir bölge değil.

 

Buraya yapılan kaçak dökümlerin de tespit edilememesi önlenememesi veya tespit edilip gerekli cezaların verilmemesi yada verilememesi böyle bir zaman da aciziyetten olmasa gerek diye düşünüyoruz.

 

Burdan Yetkilileri göreve davet ediyorum. Özellikle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Harfiyat işleri ve Başiskele Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü bu konuda gereken adımları atmalarını varsa ihmallerin giderilmesini ,varsa suçluların cezalandırılmasını ve Kamuoyunu bu konuda bilgilendirmelerini bekliyoruz.

 

Ayrıca Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum." diyerek sözlerine devam etti. 

 

İşte Öztonga'nın Facebook Paylaşımı...

 

 

 

Kaynak: Editör: Burak TURAN
Etiketler: Başiskele'de, Neler, Oluyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı