ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
06 Nisan 2021 - Salı 12:02
 
Başiskele’de Camiler Ramazan’a hazırlanıyor
Başiskele Belediyesi, vatandaşların Ramazan ayında ibadetlerini daha temiz ve hijyenik ortamda daha rahat ve huzurlu bir şekilde yapabilmeleri için ilçede bulunan cami ve mescitlerde detaylı temizlik çalışmalarına başladı.
GÜNDEM Haberi
Başiskele’de Camiler Ramazan’a hazırlanıyor

Onbir Ayın Sultanı Ramazan’a sayılı günler kala Başiskele Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da yaklaşan Ramazan ayı öncesinde özel ekip kurarak temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor. Cami temizleme ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışma kapsamında, camilerdeki halılar halı yıkama makinesi ve deterjanlı suyla yıkanırken; pencereler, camlar, kapılar, mihraplar, minberler, kürsüler, ayakkabılıklar, duvarlar ve avizeler büyük bir titizlikle siliniyor.  Ayrıca Koronavirüs salgınına karşı cami içleri, şadırvanları ve ortak kullanım alanları ekipler tarafından dezenfekte edilerek daha hijyenik hale getiriliyor.

Ekipler, kentteki 35 cami ve mescidin temizliğini Ramazan ayının ilk teravih namazının kılınacağı güne kadar temizlik çalışmalarını tamamlayacak, Ramazan ayı boyunca da periyodik olarak temizlik ve dezenfekte çalışmaları devam edecek. 

BAŞKAN Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü konuyla ilgili yaptığı açıklamada Ramazan ayında vatandaşların daha rahat ve huzur içinde ibadetlerini yapmaları için ve Koronavirüs ile mücadele konusunda belediye olarak seferber olduklarını vurgulayarak, “Rahmet, mağfiret ve bereket ayı Ramazan’a hep birlikte kavuşmanın heyecanını yaşamaya başladık. Özellikle Ramazan ayında ibadethanelerin vatandaşlarımız tarafından daha yoğun kullanılması dolayısıyla ilçemizdeki cami ve mescitlerimizde temizlik ve hijyen çalışmalarımıza başladık. Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçirdiğimiz bu zamanlarda özellikle temizlik büyük bir önem taşıyor. Bu noktada hep birlikte rehavete kapılmadan bireysel temizliğimize de dikkat ederek, maske ve mesafe kurallarına uygun bir şekilde ibadetlerimizi rahat ve huzurla yapacağız inşallah. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimize hayırlı, huzurlu ve bereketli bir Ramazan geçirmelerini diliyor, sağlıklı ve uzun ömürler niyaz ediyorum.” dedi.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başiskele’de, Camiler, Ramazan’a, hazırlanıyor, , , , , , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı