reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
09 Ağustos 2019 - Cuma 13:53
 
Başiskele Belediyesi Çöp Sorununa Duyarsız Kalmadı
5 ağustos tarihinde “Damlarda sivrisinek, sahilde çöpten şikayet var” haberimizi ekranlarınıza getirmiş, vatandaşımız sesi olmuştuk. O haberimizinden sadece 2 gün sonra Başiskele belediyesi vatandaşın çöp isyanına duyarsız kalmadı ve çöp konteynırları eski yerlerine geri kondu.
GÜNDEM Haberi
Başiskele Belediyesi Çöp Sorununa Duyarsız Kalmadı

5 Ağustos Pazartesi günü Başiskele’den bir vatandaşımız haber merkezimize ilettiği bir şikayet üzerine, Kocaeli TV haber merkezi ekibimiz olay yerine intikal etmiş, vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde dinlemiş ve yetkililere olay yerinden seslenmişti.

 

Başiskele Sahil ve barbaros mahallesindeki vatandaşın sorunu yıllardır kapılarının önünde duran çöp konteynırlarının kaldırılmasıydı. Başiskele belediyesinin vatandaşa sormadan uygulamaya koyduğu “kapıdan çöp toplama uygulaması” vatandaşı zor durumda bırakmış sabah 7 ile 9 arasında kapıların önünden toplanacak denilen çöpler, belirtilen saatler arasında toplanmayınca o çöpler sokak hayvanları tarafından ortalığa saçılmaya başlanmıştı. Nitekim yılların getirdiği alışkanlıkla ve yeterli duyurunun da yapılmaması sebebiyle kaldırılan çöp konteynırı yerlerine vatandaş çöpünü koymaya devam edince olay mahalleli için tam bir kangrene dönüşmüştü.

 

TEPKİ GELİNCE BELEDİYE GERİ KOYDU

Bu durumdan muzdarip olan mahalel sakinleri haber merkezimize ulaşmış ve sorunu Kocaeli TV ekiplerine yerinde anlatmıştı, yetkililerden gereğinin yapılmasını talep etmişti. Başiskele Belediyesi Kocaeli TV ekranlarında yayınlanan bu haber sonrasında duruma duyarsız kalmadı ve 24 saat içinde kaldırılan çöp konteynırlarını eski yerlerine fazla fazla geri koydu.

 

Bizde çöp konteynırlarının yerlerine geri konması sonrası sahil ve barbaros mahallelerine bir ziyaret gerçekleştirdik, geri getirilen konteynırları sizler için görüntüledik. Vatandaş ise kendilerine sormadan alınan bu yanlış kararın düzeltilmesindense oldukça memnun durumda. Şimdi ise vatandaşın tek isteği kendilerine danışılmadan birdaha benzeri kararlar alınmaması.

 

 

Kaynak: (KHM) - Kocaeli TV Haber Merkezi Editör: Burak TURAN
Etiketler: Başiskele, Belediyesi, Çöp, Sorununa, Duyarsız, Kalmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı