reklam
reklam
Haber
15 Aralık 2019 - Pazar 18:51
 
Basın Toplantısında Nelere Değindiler?
Türkiye Futbol Federasyonu 3.Lig, 2.Grup mücadelesinde devre arası öncesinde son maçlar oynandı.
SPOR Haberi
Basın Toplantısında Nelere Değindiler?

Şehrimiz futbol takımlarından Kocaelispor devre arası öncesi son maçını bugün Kocaeli Stadyumu’nda Elazığ Belediyespor’a karşı oynadı.

 

Temsilcimizin Elazığ Belediyespor’u 5-0’lık skorla mağlup etti. Kocaelispor bu skoru Gökdeniz Bayrakdar, Talha Mayhoş, Yakup Alkan(2) ve Kemal Can Aydemir’in golleriyle bulurken 3 puanı hanesi yazdırmayı da başardı. 

 

Kocaelispor'umuzun bu galibiyeti sonrası yapılan basın toplantısında konuşan teknik direktörümüz Selahaddin Dinçel ve takım kaptanımız Burak Süleyman basın mensuplarının sorularını caevapladı:

 

Teknik Direktörümüz Selahaddin Dinçel basın toplantısında şu sorulara cevap verdi:

Elâzığ Belediye spor Teknik Direktörü Alaettin Tutaş maç sonunda açıklamalarda bulundu.  Hakemleri eleştiren Tutaş “İnşallah Kocaelispor Şampiyon olur bu stada bu şehre yakışıyor” ifadelerini de kullandı.

“Kocaelispor büyük bir camia. Biz buraya puan almaya gelmiştik. Taktiklerimizi ona göre gerçekleştirmiştik.  Oyuncumuz atılana kadar oyun istediğimiz gibi gidiyordu. Bana göre hakemin 90 dakika boyunca yönettiği durumu göz önünde bulundurmak lazım. Bana göre maçın önüne geçti hakem.  Sahada bugün kendini bilmez ukalaca tavırlar sergileyen hakemler vardı. Kocaelispor takımını tebrik ediyorum onlara lafımız yok. 90 dakika boyunca hakemler bir takımı eziyorsa ben bunda bir kasıt ararım: İnşallah Kocaelispor şampiyon olur bu stada bu şehre yakışıyor” ifadelerini kullandı

Kocaelispor Teknik Direktörü Selahattin Dinçel puan almaya gelen kapalı bir takıma karşı oynadıklarını ifade etti ve ne olursa olsun bu sezon bir üst lige çıkacaklarını vurguladı:

 “Biz birlik beraberlik sayesinde şampiyon olup üst lige çıkabileceğimizi her platformda tekrarlıyoruz. Maçın ilk yarısı çok kolay geçmedi ama rakibin bu karakterde olduğunu bize oynatmamaya zamana oynayacağını ve maçı mümkün olduğunca puan alacak şekilde getirmek istediklerini düşünmüştüm. Bizim sakin olmamız sabırlı olmamız gerekiyordu ama bunun yanında yakaladığımız fırsatları da değerlendirmemiz gerekiyordu. Rakibin bir kişi eksik kalması oyun formatlarını çok değiştirmedi. Yine kapanarak kontralarla oynadılar. İkinci yarı çocuklar inanılmaz bir baskıyla başladı. O baskı golü getirdi gol sonrası kesinlikle bırakmadılar baskıya devam ettiler maç son düdüğe kadar baskıyla devam etti ve bu 5 – 0 gibi bir skor beraberinde geldi. Biz bu skoru çocukların arzusu ve isteğiyle kazanıyoruz. Tribünlerin coşkusu ve katkısı kesinlikle yadsınamaz inanılmaz bir şekilde takımla bütünleşerek destek veriyorlar ben on ikinci adama da teşekkür ediyorum. Tabi biz şu anda işimizi bitirmedik tüm takım beş günlük bir süre izin yapacak. İkinci yarı hazırlıklarına iki hafta Antalya’da devam edeceğiz ve sonrasında da evimizde Payas maçıyla ikinci yarıya başlayacağız.  Biz matematiksel olarak bir garanti altına almadan bazı şeyleri bir rehavete ve gevşemeye gitmeyeceğiz. Ne olursa olsun bu sezon inşallah üst lige çıkacağız.”

Maçta Kocaelispor bir kaleci değişikliğine gitmiş ve Ercüment’in yerine Volkan Mert Korkmaz kaleye geçmişti. Korkmaz maç sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Açıkçası beklemiyordum. Ercüment’in maç öncesinde bir karın ağrısı vardı ama önemli bir şey yoktu. Belki skoru kazandıktan sonra hocamızla Ercüment ağabeyin iyiliği diyelim. Beklemediğim bir şeydi ama benim söylemek istediğim birkaç şey var. Kocaelispor her kulvarda başarılı olması gereken bir kulüptür ama ben o kadar mutluyum ki çok güzel bir takım var abilerimiz hocalarımız çalışanlarımız var. Şampiyonluk önemli ama güzel insanlarla daha önemli.”

 

Kaptan Buralk Süleyman şu sorulara cevap verdi:

Kocaelispor Kaptanı Burak Süleyman maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu:

Maçın ilk yarısında rehavet olduğuna katılmıyorum. İsmimiz Kocaelispor. 5 puan farkla lidersiniz. Özellikle bizim iç sahamıza gelen takımlar kesinlikle oynatmamak adına geliyorlar. Özellikle ilk yarılarda çok zorlanıyoruz. Sürekli ikili ve üçlü sıkıştırmalar, sürekli savunma, sürekli zaman geçirmeye yönelik hareketler.  Devre arasında şuna vurgu yaptık hep beraber; Faulden kaçınalım. Bırakalım oynasınlar. Onlar da oynasın. Yeter ki top oynansın.  Çünkü adam yere yatıyor, sağlıkçı giriyor. Bizim top oynamamız lazım. Bizim galibiyetin yanı sıra ismimiz Kocaelispor, burada 15 bin kişi futbol izlemeye geliyor. Bizim onlara keyif vermemiz lazım tabi ki skorda olacak ama rehavet olduğunu düşünmüyorum. Gereken baskıyı kuramamış olabiliriz. Ama bunda rakibin oynatmamaya yönelik oyunu da etkili oluyor. Gökdeniz’in ikinci yarıda attığı golü kilidi açtı, artık rakip de çözüldü, biz de rahat ettik, istediğimiz gibi futbol oynadık, onlara yere yatma fırsatı bırakmadı.

Kaptan Süleyman daha sonra basın mensuplarının sorusu üzerine ilk yarının genel bir değerlendirmesini gerçekleştirdi:

İlk yarı genel olarak futbol oynama anlamında sorun yaşıyorduk. Bu normal yeni bir takımdık 8. 9. Haftadan sonra toparlandık. İyi futbol oynamaya başladık. Bunun yanında skoru da aldık bugün zannedersem 7’de 7 oldu. Çok önemli bir seri. Payasspor maçıyla ikinci yarıya başlayacağız. Puan farkını açmak ve ligi erken bitirmek istiyoruz.  Oynadığımız her maça final havasında hazırlanıyoruz.  Çünkü bizim aldığımız her maç bizi sonuca biraz daha yaklaştıracak ve rakiplerinde dirençlerini kıracaktır.

Daha öncesinde böyle uzun bir galibiyet serisinin olup olmadığı sorulan Süleyman profesyonel liglerde olmadığını ancak böyle bir serinini bir şampiyonluğun habercisi olduğunu dile getirdi:

“Kesinlikle bir şampiyonluğun habercisi… Kesinlikle rehavete kapılmadan gideceğiz. 5 – 6 günlük bir tatilimiz var sonrasında Antalya’da çok sıkı hazırlanacağız ve Payasspor maçıyla da kaldığımız yerden daha da üstüne koyarak devam edeceğiz.

Kaynak: Editör: Muhammet Emin CAN
Etiketler: kocaeli, haber, spor, futbol, kocaelispor, selahaddin, dinçel, burak, süleyman
Yorumlar
Haber Yazılımı