reklam
reklam
Haber
12 Eylül 2019 - Perşembe 15:26
 
Barolar Kocaeli’de Toplandılar
Öncülüğünü Kocaeli Barosunun yaptığı “Bağımsız savunma, hukukun üstünlüğü, adil yargılama hakkının kullanımı için; Adalet Nöbeti” programı gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Barolar Kocaeli’de Toplandılar

Bugün Kocaeli Adalet Sarayı önünde bir araya gelen 15 ilin baro başkanları öncülüğünü Kocaeli Barosunun üstlendiği, “Bağımsız savunma, hukukun üstünlüğü, adil yargılama hakkının kullanımı için; Adalet Nöbeti” programı yaptılar.

Yapılan bu programda başta Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir olmak üzere Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bolu, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Düzce, Hatay, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Mersin, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tunceli, Van ve Yalova Barolarından yetkililer ve baro üyesi avukatlar katılım gösterdi. Programda CHP İL Başkanı Cengiz Sarıbay da yerine alarak katılımcılara destekte bulundu.

Program kapsamında konuşma yapan Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir Adalet Nöbetini programının 86.sını düzenlediklerini ifade ederken konuşmasında şu ifadeleri kullandı.

“Esas olan ‘Vatan ve bu vatanda yaşayan tüm yurttaşlarımızın hukuk devletinin sağladığı güvence ile huzur ve barış içerisinde yaşamasıdır’ diyen bizler, tarihi sorumluluklarımızın gereğini yerine getiriyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Kocaeli Barosu, Kocaeli Haber, Barolar Toplantısı
Yorumlar
Haber Yazılımı