reklam
reklam
Haber
01 Mayıs 2020 - Cuma 15:47
 
Bakan Selçuk’tan LGS Açıklaması!
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, merakla beklenen LGS tarihinin, pazartesi yapılacak toplantı sonrasında açıklanacağını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Bakan Selçuk’tan LGS Açıklaması!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok sınavın tarihi değişmişti. Liselere Geçiş Sistemi'nin (LGS) yapılacağı tarih ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan önemli bir açıklama geldi.  Bakan Selçuk, şunları söyledi: “Bizim konumuz LGS, YKS YÖK ile ilgili. Pazartesi akşamı bununla ilgili açıklama olacak. Bu mesele MEB’in kendi içinde karar verdiği bir süreç değil artık. Mesela 7 Haziran’ı MEB kendi belirledi. 


Fakat artık görüş alışverişi yapılarak karar verilmesi gereken bir şey. Bu durum olağanüstü bir durum. Bilim kurulu ne diyecek, diğer sektörlerdeki durum nedir, tüm bunları ele alarak verilmesi gereken bir karar. Pazartesi yapılacak toplantı sonrası çıkacak bir karar. Bizim okullarımız açık. Öğretmenlerimiz hazır ama açmıyoruz. 


Çocuklarımızı riske atmak istemiyoruz. LGS’de bir riski göze almayız. Her çocuğumuz bize emanet. Hiçbirini riske atmak gibi bir sıkıntının içinde olmayacağınızı bilmek isteriz”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Selçuk’tan, LGS, Açıklaması!,
Yorumlar
Haber Yazılımı