reklam
reklam
Haber
03 Nisan 2020 - Cuma 16:56
 
Bakan Murat Kurum'dan Önemli Açıklama
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ taksitlerinin 3 ay süreyle ertelendiğini açıkladı.Belediyelere de koronavirüsle mücadele konusunda destek verildiğinin altını çizdi.
GÜNDEM Haberi
Bakan Murat Kurum'dan Önemli Açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklama TOKİ taksitleriyle ilgili, "Vatandaşlarımızın 3 aylık taksitlerini öteledik ve belediyelere koronavirüsle mücadele konusunda her türlü desteğin verildiğini belirten Bakan Kurum sözlerine şöyle devam etti.

 

65 YAŞ VE ÜZERİ VATANDAŞLARIN İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

 

65 yaş ve üzeri vatandaşların ihtiyaçları ile ilgili VEFA grubu bünyesinde valiliklere gelen talimatları, belediyelerimiz ve diğer kurumlar vatandaşlara yardım elini uzatmak suretiyle süreci yürütüyor.

 

VAN DEPREMİ
 

Van'daki 4.7 büyüklüğündeki depremde herhangi bir can ve mal kaybı söz konusu değil.

Kentsel dönüşümle ilgili bilgi veren Kurum, "Elazığ'da 19 bin bağımsız bölümün çalışmasını başlattık. Elazığ'da 11 binanın temeli atıldı." ifadelerini kullandı.

Biz koronavirüsle mücadele edeceğiz, diğer taraftan tüm işlemleri yapacağız.
 

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE DESTEK MESAJI,
İstanbul'daki kentsel dönüşüm hakkında, "Belirlediğimiz noktalarda çalışmalarımızı süratle sürdürüyoruz." şeklinde konuşan Kurum, "Bizim isteğimiz vatandaşlarımızın riskli binalarda oturmaması, biz riskli binaların tespiti noktasında bakanlık olarak tüm desteği vermeye hazırız." dedi.

1.5 milyon konutun dönüşümünü gerçekleştirdik.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Murat, Kurum'dan, Önemli, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı