reklam
reklam
reklam
Haber
12 Haziran 2019 - Çarşamba 13:02
 
Aysun Erenkaya'ya Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz!
Kocaeli Barış Gazetesi imtiyaz sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Aysun Özcan Erenkaya’nın aracı, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin saldırısına uğradı.
GÜNDEM Haberi
Aysun Erenkaya'ya Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz!

Gazetecilere yapılan saldırıların her geçen gün arttığını ve bunları yapanları kınadığını aktaran TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca bir basın açıklaması yaptı.

Karaca;

“Erenkaya’nın aracı İzmit merkezdeki evinin önünde park halindeyken bayramın ikinci gününü üçüncü gününe bağlayan gece, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin saldırısına uğradı. Günlerdir soruşturma yürüten polis, çevredeki güvenlik kameralarını incelerken saldırıyı gerçekleştiren şahıs ya da şahıslara dair bir iz bulamadı. Üst cam tavanı kırılan ve aracın etrafında ya da içinde herhangi bir suç aletine rastlanmayan cipte maddi hasar meydana gelirken, olayın gözdağı olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Yaptığı haberler nedeniyle defalarca tehdit de almış olan Aysun Özcan Erenkaya’nın aracına yapılan saldırının onca araca dokunulmadan yapılması, olayın gözdağı olma ihtimalini kuvvetlendiriyor. Bu olayın planlı bir saldırı mı yoksa, yoldan geçen serserilerin işi mi olduğu, polisin yaptığı incelemenin sonunda belli olacak.

Yetkililerimizin bu tür gerçekleşen saldırıları da göz önünde bulundurarak gazetecilerin artık hedef gösterilmemesi, can ve mal güvenliğinin artırılması hususunda gerekli kanunları çıkartacaklarını ümid ediyoruz. Halkın haber alma özgürlüğünün kısıtlanmaması için gerekli yaptırımların uygulanmasını saldırıyı yapanların bir an evvel yakalanarak adalet karşısında hesap vermelerini ve bu tür saldırıların bir daha yaşanmamasını arzu ediyor meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” dedi.

Kocaeli Tv ailesi olarak bizlerde Sayın Aysun Erenkaya'ya yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aysun, Erenkaya'ya, Yapılan, Saldırıyı, Kınıyoruz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı