reklam
reklam
reklam
Haber
13 Kasım 2019 - Çarşamba 14:06
 
Aydın Ünlü ‘MİA Marka Olacak’
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık olağan basın açıklamasında gündemi değerlendirdi.
SİYASET Haberi
Aydın Ünlü ‘MİA Marka Olacak’

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü basın açıklamasında önce Türkiye ve ABD arasındaki ilişkiyi değerlendirdi. Aydın Ünlü, artık Türkiye’den taviz beklenmemeli diyerek ABD' nin terörle olan ilişkisini eleştirdi. 

 

"TÜRKİYE’DEN TAVİZ BEKLENMEMELİ"

 

Aydın Ünlü: “Türkiye-ABD arasındaki siyasi ilişkiler, stratejik bağlantılar diplomatik temaslar, müttefiklik bağları çok sarsıcı ve sancılı bir süreçten geçmektedir. İki ülke arasındaki soğukluk, gerginlik ve güvensizlik atmosferi günden güne derinleşip genişlemektedir. ABD’nin Türkiye’ye hasbi ve dostane yaklaşmaması, sürekli yaptırım tehdidiyle diyalogları zehirleme arayışı mazur ve makul görülemez bir çarpıklıktır. Ancak bahsi uzun süredir yapılan dostluk ve müttefiklik hukuku maalesef devamlı ülkemiz aleyhine gelişmiş, taviz ve geri adım hep Türkiye’den beklenmiştir. Türkiye ile ABD arasında adil, eşit ve hakkaniyete dayalı ittifak hukuku yalnızca sözde kalmıştır”

 

"ABD TERÖRÜ ALENEN DESTEKLEMEKTEDİR"

 

“ABD’nin rotası terörizme açılmaktadır. Türkiye milli güvenliği ve milli bekasını müdafaa etmek için haklı ve haysiyetli bir mücadelenin tarafıdır. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı, hatta Pençe Harekâtları bütünüyle terör örgütlerinin hain ve hasmane emellerine karşı icra edilmiştir. Kaldı ki ülke içinde de kıran operasyonlarıyla terörün beli iyice kırılmıştır. ABD’nin bilhassa Barış Pınarı Harekatı’nı durdurmak, terörle mücadelemizi söndürmek amacıyla tevessül ve teşebbüs etmediği karanlık yol ve yöntem neredeyse kalmamıştır” 

 

“Türkiye’den bir Suriye veya Irak çıkaramayanlar, şayet Bolivya’yı Türkiye’ye taşımayı denerlerse bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerini bir an olsun akıllarından çıkarmamaları hayatları ve hayırları adına elbette çok yararlı olacaktır. Bölgesel ve küresel gelişmelerin sarpa sarıp ülkemizin etrafındaki sinsi kuşatma serpilip sertleşmişken Sayın Cumhurbaşkanımızın  ABD Başkanı Trump ile yapacağı tarihi görüşme daha anlamlı, daha önemli bir hale gelmiştir. Dileğimiz iki ülke arasındaki kronik sorunların köklü çözümlere kavuşturulmasıdır” 

 

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN YANINDAYIZ"

 

“Milliyetçi Hareket Partisi cesaret ve inanmışlıkla Türkiye’nin tarihi hak ve çıkarlarının arkasındadır, Sayın Erdoğan’ın destekçisidir. ABD’deki zirve görüşmesinden çıkacak sonuç ne olursa olsun Türkiye tek yürektir. Terör örgütleriyle can ciğer kuzu sarması içinde olanlar tercih ve seçimini yapmak durumundadır. Bilinmelidir ki Sayın Cumhurbaşkanımız yalnız değildir. Türkiye çaresiz ve mahkûm ülke değildir. Emperyalizme beşinci kol faaliyetiyle hizmet eden taşeron CHP’nin ne dediğinin, hangi iftira ve isnatlarla Türkiye’nin kuyusunu kazmaya, elini zayıflatmaya çalıştığının hiçbir önemi yoktur” dedi. 

 

“ KOCAELİ’NİN MARKA PROJESİ"

 

Aydın Ünlü, ülke gündeminden sonra Kocaeli'nin gündemini değerlendirdi. Ünlü, MİA projesinin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yeniden gündeme gelmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Ünlü; "MİA projesinin detaylarını bir görelim. Meclise gelsin Kocaeli kamuoyu tartışsın. MİA Projesi’nin geldiği günden beri yakından takip ediyorum. Kocaeli’nin marka projesi olduğunu düşünüyorum. Bu tarz projelerin hayata geçirilmesi gerekiyor" dedi.  

 

"MHP SIFIR ATIK PROJESİNE BAŞLADI"

 

Aydın Ünlü, Sıfır Atık Projesi ile ilgilide açıklamalarda bulundu. Ünlü,Milliyetçi hareket Partisinin Sıfır Atık Projesine başladığını söyledi. 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İle 12 ilçe belediyesi ve kaymakamlıkları başta olmak üzere Bin 257 okul, 27 sağlık kuruluşu, 65 kamu kurumu ve 2 üniversitede sıfır atık projesi hayata geçirilmiştir. 12 İlçemizde 83 Site, 676 Blok, 23.143 Dairede 92 Bin kişi sıfır atık projesine gönüllü olmuştur. Kocaeli’deki 36 Limanın 19’unda Sıfır Atık Projesi kusursuz işlemekte diğerlerinde ise çalışmalar sürmektedir. 19 Şubat 2018 - 31 Ekim 2019 tarihine kadar; 8.307 Ton kağıt, 4.179 Ton metal, 2.687 Ton cam, 5.666 Ton plastik toplanmış olup 141 Bin 124 ağaç kesilmekten kurtarılmıştır. Kocaeli’de 89 Bin 448 Türkiye’de 13 Milyon 770 Bin fidan dikilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizde bu Sıfır Atık Projesine başlıyoruz. Tüm ilçe başkanlıklarımızda da bu proje hayata geçecek. Tüm vatandaşlarımızı sıfır atık projesine destek vermeye davet ediyorum. Ülkücüler çevrecidir. Millet İttifakı’nın il başkanları 11 Kasım’da ağaç diktiniz mi? Dikili bir ağacınız olsun” dedi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Gülcihan Bilgili
Etiketler: Aydın, Ünlü, ‘MİA, Marka, Olacak’,
Yorumlar
Haber Yazılımı