reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
06 Ağustos 2019 - Salı 15:09
 
Aydın Ünlü'den TÜPRAŞ Açıklaması!
MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, kent gündeminde olan TÜPRAŞ’ın genel müdürlüğünün İstanbul’a taşınması ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Ünlü, “Bu yanlış karardan döneceklerini umut ediyoruz. Özetle diyeceğimiz şudur ki, Kocaeli’ den kazanan Kocaeli’ ye verecek” ifadelerini kullandı.
SİYASET Haberi
Aydın Ünlü'den TÜPRAŞ Açıklaması!

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, kent gündeminde olan TÜPRAŞ’ın genel müdürlüğünün İstanbul’a taşınması ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Ünlü, “Bu yanlış karardan döneceklerini umut ediyoruz. Özetle diyeceğimiz şudur ki, Kocaeli’ den kazanan Kocaeli’ ye verecek” ifadelerini kullandı.

 

 “MİLLETİN DERDİ İLE DERTLENİYORUZ”

 MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, kent gündeminde olan TÜPRAŞ’ın genel müdürlüğünün İstanbul’a taşınması ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Ünlü, “MHP Kocaeli İl Teşkilatı olarak çalışmalarımız kesintisiz devam etmektedir. Dinamik teşkilat yapımızla sahadaki çalışmalarımızı uyum içerisinde sürdürmekte ve her daim hemşerilerimizin dertleriyle dertlenmeye, gücümüz yettiği kadar derman olma gayretimizi de elden bırakmıyoruz. Gündemi yoğun olan bir şehirde, üreten bir şehirde, Türkiye’nin adeta üretim lokomotifi olan bir şehirde, müşterek dertlerin sözcüsü olmak , Müşterek dertlerin gözcüsü olmak, müşterek dertlerin tarafı olmak da bizim asli görevlerimizden bir tanesi,   bugün en önemli müşterek dertlerimizden birine dair görüşlerimizi sizlerle paylaşmak  ve  bu konudaki duruşumuzu ortaya koymak adına sizlerle bir araya gelmiş bulunuyoruz.

 

 

 “GELİRLERE GÖZ DİKMİŞTİR”

 “Malumunuz kısa bir süre önce yerel seçimleri geride bıraktık, kazanan kazandı kaybeden kaybetti, nihayetinde demokrasi işledi ve Milletin dediği oldu. Hal böyleyken yerel yönetimlerde en önemli unsur olan kaynak yönetimi, finansal arayışlar, yeni kaynak oluşturma çabaları ön plana çıkan unsurlardan oldu. Gelin görün ki, İstanbul’un Seçilmiş Belediye Başkanı, bölgemizde faaliyet gösteren dev kuruluşlardan yönetici kadrosu seçmesinin ardında ki sır perdesi yavaş yavaş ortadan kalkmaya başladı. İstanbul’da Belediye’ye kaynak arayışında olan İmamoğlu, Bölgemizde faaliyet gösteren Tüpraş’ ın vergi gelirlerinin İstanbul’a aktarılması için ağababalarının da desteğiyle kentimizin gelirlerine göz dikmiştir” dedi.

 

 “KÖTÜ NİYETİN FARKINDAYIZ”

 “Tüpraş’ın genel müdürlüğünü İstanbul’a taşımaya tevessül etmesi, Kocaeli kamuoyunda rahatsızlık oluşturmuş ve Kent dinamikleri çoktan harekete geçmiştir. Bu arada olur olmaz her konuda hassasiyet izhar eden CHP yönetiminin, nedense bu konuda ölü taklidi yapması ve meseleye son derece duyarsız yaklaşımı son derece manidardır. Biz TÜPRAŞ’ın genel müdürlüğünü İstanbul’a taşıma kararının zamanlamasının ve ardında yatan kötü niyetin farkındayız”

 

 "KOCAELİ’DEN KAZANAN KOCAELİ’YE VERECEK"

 “Meseleye siyasi bir taraftan bakmıyoruz, Meselenin siyasi bir tarafgirlikle ele alınmasını da doğru bulmuyoruz. Meselenin Kocaeli’nin ortak aklıyla ele alınması gerektiğini düşünüyor ve bu konuda MHP Kocaeli İl Teşkilatı olarak, Kocaeli adına, şehrimiz adına,  Şehrimize yeni yapılacak hizmetler adına duruşumuzu ortaya koyuyor. TÜPRAŞ yönetiminin bu kararını tekrar gözden geçirmesini, böylesine önemli bir konuda, pek de iyi niyetli olmayan siyasi oyunlara alet olmamasını umut ediyor, buna alet olmayacağına dair inancımızı muhafaza ediyor, ve bu yanlış karardan döneceklerini umut ediyoruz. Özetle diyeceğimiz şudur ki, Kocaeli’ den kazanan Kocaeli’ ye verecek.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aydın, Ünlü'den, TÜPRAŞ, Açıklaması!,
Yorumlar
Haber Yazılımı