Mabeyn Köşkü’nde, İhlas Medya Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar’ın sorularını cevaplandıran Erdoğan, Ayasofya Müzesi’nin “cami” statüsüne kavuşturulacağını söyledi. Erdoğan’ın açıklamalarından bazı satır başları şöyle:

EN BÜYÜK ANKET MEYDANLAR
Büyük şehirlerde coşku hep aynı. Bazı araştırmalar siparişle yapılıyor. Bizim için anket meydanlardır. Ben vatandaşların nabzını meydanlarda tutuyorum. Sofralarına oturuyorum. Onlarla çay içip sohbet ediyorum. Yerelde işi bilenleri seçtik.

MANSUR YAVAŞ VERGİ KAÇAKÇISI
(Mansur Yavaş’ın ‘10 puan öndeyim’ iddiası) Tepeden tırnağa yalan. Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış. Yavaş’ta ufuk yok. Nerede belediye başkanlığı yapmış, Beypazarı’nda… Beypazarı nire Ankara nire… Bizim adayımızın ise 5 dönem Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı var. Çevre Şehircilik Bakanlığı var. Mehmet Bey, elif gibi dürüsttür, dimdiktir. Bu adam bir vergi kaçakçısı. Yargı seçim sonrası takip edecektir. Böyle bir kişinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olması hazmedilemez. Özhaseki ile Ankara’da seçimi önde bitireceğiz.

CHP’NİN KANDİL ADAYLARI VAR
CHP bayrak düşmanlarıyla iş tuttu. HDP’nin 340 ismi Millet İttifakı’nın içinde. CHP’nin Kandil adayları var. Listelerinde hep onlara yer vermişler. İzmir’de CHP listelerinde 27 PKK’lı var. Bunların hepsinin düşürülmesi için müracaatlarımızı yapacağız. Bu ülke teröristlerle yönetilemez.

ÜLKÜCÜLÜK BİR TÜRKİYE SEVDASIDIR
Kılıçdaroğlu’nun millî olması mümkün değil. Almanya’da terör örgütünün paçavralarıyla fotoğraf çektiren vatansever olamaz. Bay Kemal taklacıdır. Ülkücüleri darağacına götürenlerle kol kola yürü-yor. Ülkücülük bir Türkiye sevdasıdır.

AYASOFYA’NIN STATÜSÜ DEĞİŞECEK
Seçimden sonra Ayasofya’ya giriş benim vatandaşlarıma ücretsiz olabilir.  Ayasofya’yı müze statüsünden çıkarır, cami olarak ortaya koyarız. Bu müze statüsü zaten CHP zihniyetinin bir ürünü. Adını da Ayasofya Müzesi değil Ayasofya Camii yaparız. Sultanahmet Camii gibi...