reklam
Haber
14 Ocak 2021 - Perşembe 11:58
 
Aşılama Kocaeli'de de başladı
Koronavirüsle mücadelede aşılamaya başladık. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kameraların karşısına geçerek canlı yayında ilk aşıyı yaptırdı. İlk aşı Bakan Koca’ya yapıldıktan sonra Bilim Kurulu üyeleri de aşı yaptırdı. Sağlık Bakanı Koca, Aşılamanın dünyada başlamasıyla tünelin ucundaki ışık göründü dedi… Herkesin mutlaka aşı olması gerektiğinin altını çizdi…
GÜNDEM Haberi
Aşılama Kocaeli'de de başladı

Aşılama süreci Kocaeli’de de başladı. İlk aşı Seka Devlet Hastanesi’nde yapıldı.  Seka Devlet Hastanesi Başhekimi Sadullah Kıvanç Tunç’a yapılan aşı sonrası İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, 21 bin kişiyi aşılayacak kadar aşının mevcut olduğunu söyledi.

 

İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, “Sağlık Bakanımızın da açıkladığı gibi aşılama dün akşam başladı. İlimizde de başladı. Ben koronavirüs olduğum için aşı olamadım. Daha sonra aşım yapılacak. Koronavirüs süresince inanılmaz bir gayretle çalışmalar yapıldı. Hastanelerde ve sahada olağanüstü bir çalışma süreci yaşadık. Artık aşılama sürecindeyiz. Dün akşam itibariyle sağlık personelinden başlanarak aşı yapılmaya başlandı. Tüm sağlık personellerimiz ve aşı olma hakkı olan herkesin aşı olmasını öneriyorum. Bağışıklığı kazanmak için aşılama çok önemli. Yeni normal döneme geçmemiz gerekiyor. Sağlık personellerimiz, yakın çevremiz hasta oldu. Hayatını kaybedenler oldu. Aşılama süreci ülkemize hayırlı olsun. 796 noktada aşılama devam ediyor. Randevu ile aşılama yapıyoruz. 21 bin sağlık personeli var. Bu personeli aşılayacak kadar aşımız var. Aşılama yapıldığında rehavete kapılmayalım. Çünkü aşılama ile bitecek bir süreç değil” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aşılama, Kocaeli'de, de, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı