ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
07 Ocak 2021 - Perşembe 12:20
 
Aşı depoları denetlendi
Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birimine bağlı Vinsan Yerleşkesinde bulunan “İl Soğuk Hava Aşı Deposu” Covid-19 aşılama çalışmaları öncesinde il sağlık yöneticilerince yerinde değerlendirildi.
SAĞLIK Haberi
Aşı depoları denetlendi

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mürsel Durmaz, Başkan Yardımcısı Dr. İrfan Kaynar ve Bulaşıcı Hastalıklar Birim Sorumlusu Ebru Çalışkan tarafından gerçekleştirilen değerlendirmelerde, soğuk hava aşı deposunun ısı, sıcaklık, teçhizat, havalandırma, kapasite, saklama koşulları vb. gibi kriterleri titizlikle incelenerek kayıt altına alındı.
Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Birimi tarafından her bir doz aşı ve antiserumun, sıcaklık, stok düzeyi gibi verileri, tüm depo, araç ve dolaplarda Aşı Takip Sistemi ile (7/24) izleniyor. Bu sistem ile sıcaklık izleme, değerlendirme ve yönetimin yanısıra her bir karekod ile doz, doz stok hareketinden eşlenmiş sıcaklığa kadar izlenerek, acil durumlarda kullanıcılar uyarılıyor. İlimizde 4 adet Soğuk Hava Aşı deposu ile 220 m3 lük aşı depolama kapasitesi sağlanıyor. 3 Adet Aşı Nakil aracı ile de tüm sağlık kurumlarına aşı ve serumlar güvenle taşınabiliyor. Bakanlık tarafından tedarik edilen, korunan, dağıtılan ve denetlenen aşılar vatandaşlarıa ücretsiz uygulanıyor.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Aşı, depoları, denetlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı