ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
01 Haziran 2021 - Salı 09:43
 
Artık her yerde aşı yapılacak!
Sağlık Bakanlığının aşı anlaşmaları ile haziran ayında büyük ilerleme kaydedilmesi bekleniyor. Bunun için aile sağlığı merkezi, özel hastaneler ve semt poliklinikleri de aşı yapılacak hale getirilecek. Biontech aşısı için aşı yapacak personellere eğitim verilmeye başlandı.
SAĞLIK Haberi
Artık her yerde aşı yapılacak!

AŞILAMA HIZI ARTACAK
Koronavirüs ile mücadelenin en etkili silahı olan aşılama haziran ayında hızlanacak. Tüm sağlık kurumlarında Biontech aşısı yapılması için de çalışmalarına başlayan İl Sağlık Müdürlüğü, aile sağlığı merkezi ve özel hastanelerde aşı yapacak personele eğitim vermeye başladı. Aynı zamanda tüm devlet hastanelerinde Biontech aşısı yapılmaya başlandı. İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Sağlık Bakanlığının start vermesi ile birlikte aşılamayı Kocaeli’de hızla yapacaklarını belirtti.
EĞİTİMLER VERİLİYOR
Sağlık Bakanlığının henüz hangi aile sağlığı merkezlerinde Biontech aşısı yapılacağını açıklamadığını söyleyen İl Sağlık Müdürü Pehlevan, “Biz tüm aile sağlığı merkezi ve özel hastanelerde aşı yapacak personele eğitim vermeye başladık. Şu anda tüm devlet hastanelerimizde Biontech aşısı yapılmakta. Aynı zamanda semt polikliniklerinde yapılması için de hazırlıklarımızı başlattık.
TÜM PLANLAMA YAPILDI
Biontech aşısı soğuk ortamda saklanması gereken bir aşı. Bizim iki adet eksi 80 derece olan dolabımız var. Burada aşılarımızı koruyoruz. Bu aşıları aile sağlığı merkezi ve özel hastanelere günlük randevularına göre göndereceğiz. Aşılar birkaç gün daha düşük soğukta muhafaza edildiğinde sıkıntı olmuyor. Bu nedenle aşı hızını artırmak ve hastane yükünü azaltmak için bu çalışmayı bakanlığımız yaptı.
SIRASI GELEN AŞI OLSUN
Kocaeli’de aşı zayiatı neredeyse yok denecek kadar az. Biz aşı programımızı iyi yapıyoruz. Şu anda Biontech dışında Sinovac aşısı da yapılıyor. Aşı tanımlanan vatandaşlarımızın mutlaka randevu alarak aşılarını yaptırmalı. Ne kadar çok aşı yaparsak o kadar çabuk maske ve yasaklardan kurtuluruz. Aşı tanımlanan tüm vatandaşlarımızı aşılarını yapmaya davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Artık, her, yerde, aşı, yapılacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı