reklam
reklam
Haber
25 Ocak 2020 - Cumartesi 13:45
 
Aranan 71 Kişi Yakalandı!
Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan Türkiye Huzur ve Güven Uygulaması Kocaeli’de 286 ekip halinde 1289 personelin katılımı ile gerçekleştirildi.
ASAYİŞ Haberi
Aranan 71 Kişi Yakalandı!

Uygulama kapsamında 40 Günübirlik Ev İşletmesi kontrol edilirken , 1 İşletme hakkında Veri Girişi yapmamaktan, Çalışanlarının Kimlik Bildirimini yapmamaktan ve Çalışanlarına Kimlik Kartı Verilmemesinden idari para cezası uygulanmıdı Ayrıca İş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı bulunmayan 17 işletme hakkında tutanak tanzim edilerek ruhsat vermeye yetkili idarelere bildirildi .

 

44 Öğrenci barınma yeri kontrol edildiği uygulamada , 1 barınma yeri hakkında ruhsatsız faaliyet göstermesinden tutanak tanzim dilirken,  3 barınma yeri hakkında kapatma işlemi yapıldı. 

 

110 Araç Kiralama firması kontrol edilirken,  bunlardan 7 İşletme hakkında veri girişi yapmamaktan, 4 İşletme hakkında gerçeğe aykırı kayıt tutmaktan, 1 İşletme hakkında sisteme kayıt olmamaktan ve 12 işletmeye de çalışanların kimlik bildirimlerini yapmamaktan idari para cezası uygulanmış olup, İş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı bulunmayan 14 işletme hakkında da tutanak tanzim edilerek ruhsat vermeye yetkili idareye bildirilm yapıldı. 

 

Vatandaşların  yoğun olarak bulunduğu meydanlar, park ve bahçeler, toplu taşıma yapılan havaalanları, gar/istasyon, iskele/liman, otogar/terminal güzergâhlarında bulvar, cadde ve sokaklarda ve umuma açık eğlence ve istirahat yerlerinde yapılan uygulamalarda ise; 9.749 Şahıs sorgulandı.  başta asayişe müessir suçlar olmak üzere, Dolandırıcılık, 6136 SKM, 5809 SKM, Çocuğun Cinsel İstismarı, Hakaret olmak üzere toplam 71 Aranan Şahıs yakalandı. Ayrıca 1  Adet 9 mm çapında tabanca ve 13 Adet Fişek ve 1 Adet Kurusıkı tabanca ele geçirilmiştir. 188  Umuma Açık İş yeri denetlenmiş olup 8 iş yerine idari para cezası uygulanmıştır. Ayrıca 1250 Araç kontrol edilirken 69 araca toplam idari para cezası uygulanmıştır. 9 araç ise trafikten men edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aranan, 71, Kişi, Yakalandı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı