reklam
reklam
Haber
18 Ekim 2020 - Pazar 17:08
 
Aliyev Müjdeyi Duyurdu!
Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yaptığı son dakika açıklamasında "Tarihi Hudaferin Köprüsü'ne Azerbaycan bayrağı dikildi" sözleri ile müjdeli haberi duyurdu
GÜNDEM Haberi
Aliyev Müjdeyi Duyurdu!

Azerbaycan ordusu, Ermeni işgalinden kurtardığı bir noktaya daha Azerbaycan Bayrağını dikti. Müjdeli haberi Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile duyurdu. Aliyev, Twitter hesabından "Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri tarihi Hudaferin Köprüsü'ne Azerbaycan bayrağı dikti. Yaşasın Azerbaycan halkı. Karabağ Azerbaycan'dır." paylaşımında bulundu.

 

İran-Azerbaycan sınırında Araz Nehri üzerinde yer alan ve 11. yüzyılda inşa edilen Hudaferin Köprüsü, Azerbaycan ordusunun kent merkezini ve bazı köylerini işgalden kurtardığı Cebrail ili sınırları içerisinde bulunuyor.

 

Azerbaycan ordusu Fuzuli'de Ermenistan ordusuna ait askeri birliği ele geçirdi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Azerbaycan ordusunun Fuzuli yönündeki başarılı operasyonlar sırasında Ermenistan ordusuna ait askeri birliği ele geçirdiği belirtildi.

 

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan'a ait mevzilerde son kuvvet olarak savaşan Ermenistan özel güçlerinin, Azerbaycan ordusunun karşısında siperlerden geri çekildiğini açıkladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aliyev, Müjdeyi, Duyurdu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı