reklam
reklam
reklam
Haber
06 Ağustos 2019 - Salı 15:33
 
Ali Sarı’dan Ekmek Zammı Açıklaması!
“Bu yüzde 5'lik zam sadece bizim zararımızı karşılıyor, herhangi bir kâr falan ettiğimiz yok" ifadelerini kullandı.
EKONOMİ Haberi
Ali Sarı’dan Ekmek Zammı Açıklaması!

HABER; SERKAN ÜLDEŞ

Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı ekmeğe gelen zam ile ilgili Bugün Kocaeli Gazetesi'ne açıklamalar da bulundu. Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, "Kocaeli'nde ekmeğe yüzde 40 değil yüzde 5 zam geldi. Daha önce 210 gram olan ekmek 1,25 lira kilogramı 5,95 lira olan ekmek Perşembe gününden itibaren gramı 280 grama çıkarılarak 1,75 lira kilogramı 6,75 lira oldu" dedi.

ZARARIMIZI KARŞILIYOR

Yapılan bu zammın herhangi bir kâr elde edilmediğinin altını çizen Sarı, "Bu yüzde 5'lik zam sadece bizim zararımızı karşılıyor, herhangi bir kâr falan ettiğimiz yok. Ülkemizin bu  ekonomik zor şartlarda geçen zamanda bizde yüzde 5'lik zamla yetinelim dedik. Vatandaşı da düşünerek yüzde 5'lik zam yaptık" şeklinde konuştu.

HALK EKMEK FİYATI NET DEĞİL!

Halk emeğe de herhangi bir zam gelecek mi konusunda Sarı, "Tahir başkanla olan konuşmamızda 210 gram üzerinden konuşmuştuk, o zaman ekmek 1, 25 liradan satılıyordu halk ekmek de 1liradan satılacaktı. Herhangi bir protokol yoktu bizim konuşmamız böyleydi. Şimdi ekmek 1,75 lira oldu gramajı yükseldi ama şartlar ne olur oturulup konuşulur. Buna tek başımıza bir şey demek doğru olmaz" ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ali, Sarı’dan, Ekmek, Zammı, Açıklaması!,
Yorumlar
Haber Yazılımı