reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 13:15
 
Ali Güney Bir Kez Daha Hürriyet'e Yüklendi
İzmit Belediyesi geçmiş dönem belediye başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın Bugün Kocaeli gazetesine yaptığı borç açıklamasının ardından bir değerlendirme Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’den geldi. Güney, “Nevzat Bey’in özellikle en iyi konulardan biri mali disiplinidir” dedi.
SİYASET Haberi
Ali Güney Bir Kez Daha Hürriyet'e Yüklendi

Kocaeli’nin sıcak gündem yerel yönetimlerin borçlarıyla ilgili Dr. Nevzat Doğan, gazetemize ilk defa özel açıklamalarda bulunmuştu. O açıklamaların ardından bir değerlendirme de Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’den geldi.

 

EN İYİ KONULARDAN BİRİSİ MALİ DİSİPLİN!

Güney, “Biz geçmiş dönem de Nevzat Bey’in mali anlamda disiplinli bir çalışma yürüttüğünü biliyoruz. Bu anlamda hattaSSK ve vergi borçlarında ciddi takasta yapmak suretiyle o kaymakamlığın binası, Belsa Plaza’da bir kısım verilen yerler ve burada ciddi borçlarda azalmaya gittiğini bir tasarruf tebliğinin uygulandığını biz biliyoruz. Yani biz bildiğimiz kadarıyla Nevzat Bey’in özellikle en iyi konulardan biri mali disiplinidir. Bunu ifade edebiliriz.”

 

BELEDİYEYE CİDDİ KATKISI VAR

İşten çıkartılan iki işçinin KPSS girmeden zabıta olarak çalıştığı iddialarına değinen Ali Güney, “Arkadaşlar bizim bildiğimiz kadarıyla işçi statüsünde. Ama görevlendirmeyle zabıta olarak ve bunların bu şekilde çalıştırılmasının belediyeye ciddi anlamda maddi menfaatte sağlanıyor. Çünkü normal bir zabıta olarak işe alınan işçi X bir ücret alıyorsa, o kişi bu şekilde görevlendirilme yoluyla belediyede zabıta görevlendirmesi çalıştığı ücretin yarısını alıyor” dedi.

 

 

BELEDİYENİN MENFAATİNE AÇIKCASI

“Bu şekilde sadece çalışan bu iki kişi yok. Bir sürü kişi geçmiş dönemlerde de bu Sefa Bey’in döneminde de daha önce ki CHP’nin Belediye Başkanlarının olduğu süreçlerde de bir sürü kişi bu şekilde alınmış. Bu Belediyelerde süre gelen bir uygulama. Belediye’nin menfaatine açıkçası”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ali, Güney, Bir, Kez, Daha, Hürriyet'e, Yüklendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı