reklam
reklam
Haber
25 Şubat 2020 - Salı 15:05
 
Alaaddin Sarı açıkladı. Lastik sektöründe koronavirüs alarmı
Koronavirüsün Çin’deki Goodyear fabrikasındaki üretimi durdurduğunu da ifade eden Sarı, Toplantıya başlamadan önce Çin’deki Goodyear fabrikasının üretiminin durduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
Alaaddin Sarı açıkladı. Lastik sektöründe koronavirüs alarmı

VİRÜSE DİKKAT EDECEĞİZ

Goodyear eğer üretimini orada durdurmuşsa diğer fabrikaların da durmasına sebebiyet verebilir. Virüsün yanı başımıza kadar gelmesi buraya gelmeyeceği anlamına gelmez. Bilim adamlarının ifade ettiği virüsün özellikle sıcak suda, güneşte yaşayamadığı.  Yazın gribin yok olacağı konusunda da değerlendirmeler var. Ellerimizi yıkayacağız, sıcak su kullanma konusunda dikkat edeceğiz. Mümkün olduğu kadar güneşten yararlanacağız” dedi.

ÜRETİM DİĞER FABRİKALARA KAYABİLİR

Lastik işçisinin virüsten korunma konusunda da dikkatli bilinçli davranacağını belirten Sarı, “Bu konuda da lastik işçisi bilinçlidir. Buna da dikkat edecektir. Çin’de fabrika durmuşsa bu bir sıkıntıdır. Dünyadaki ekonomik dengeler de bozulabilir. Türkiye ve dünya borsayla alakalı değerlendirdiğimiz zaman döviz ve altının yükselmesi de bekleniyor. Öte yandan durdurulan fabrikanın üretiminin diğer fabrikalara kayması da söz konusu. Tabi buna sevinmemek lazım. Çünkü bu büyük bir hadise. Bütün temennimiz, bu virüsün dünya gündeminden kalkmasıdır” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alaaddin, Sarı, açıkladı., Lastik, sektöründe, koronavirüs, alarmı,
Yorumlar
Haber Yazılımı