reklam
reklam
reklam
Haber
22 Eylül 2019 - Pazar 16:24
 
Akademik Personel Ve Lisans Üstü Sınavı(ALES)
Bugün sabah saat 10:00'da son salonlara son giriş yaşandığı ve 10:15'de başlayan Akademik Personel Ve Lisans Üstü Sınavı heyecanı ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de yaşandı.
EĞİTİM Haberi
Akademik Personel Ve Lisans Üstü Sınavı(ALES)

Üniversite'de akademik kariyerini devam ettirenler, akedemik kariyer yapmak isteyenler ve üniversitede öğretim üyeliği yapmak isteyenlerin girmesi gereken sınav bugün gerçekleştirildi. Bugün yapılan sıvnavda sınavın yapılacağı salonlara son giriş saati 10:00 olarak açıklandı. Sınavın  başlama saati ise 10:15 olarak belirlendi. 

Şehrimizde de sınava giren kişiler mevcutken  bu sıınav sonrası sınava giren vatandaşlardan aldığımız bilgiler Türkçe testinin zor olduğu, Matematik testinin orta seviyede bir zorluğa sahip olduğu yönünde olurken sınav süresiyle ilgili ise adaylar sürenin yetmediğini dile getirdiler. 

Bu yıl üç defa yapılacak olan Akademik Personel Ve Lisans Üstü Sınavı(ALES)'ın ikincisi geride kalırken üçüncüsü ise 17 Kasım'da düzenlenecek. Bu yılın son Akademik Personel Ve Lisans Üstü Sınavı(ALES)'na başvuru yapmak isteyen adaylar 25 Eylül 2019'a kadar başvularını https://ais.osym.gov.tr 'den yapabilirler.

Kaynak: Editör: Muhammet Emin CAN
Etiketler: Akademik, Personel, Ve, Lisans, Üstü, Sınavı(ALES),
Yorumlar
Haber Yazılımı