reklam
reklam
Haber
14 Mayıs 2019 - Salı 16:12
 
Ak Parti'ye Yeniden Heyet Geliyor
AK Parti’de il başkanı Abdullah Eryarsoy’un istifasıyla başlayan yeni il başkanlığı atama süreci devam ediyor. Dün il başkanlığı için en önemli olan mülakatlar gerçekleştirildi. Mehmet Ellibeş, Şahin Talus, Halit Çokan, Ali Korkmaz ve Berna Abiş, genel merkezde mülakata girdi. Daha sonra bu beş isim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaklaşık 10’ar dakika birebir görüştü.
SİYASET Haberi
Ak Parti'ye Yeniden Heyet Geliyor

AK Parti’de il başkanı Abdullah Eryarsoy’un istifasıyla başlayan yeni il başkanlığı atama süreci devam ediyor.

Dün il başkanlığı için en önemli olan mülakatlar gerçekleştirildi. Mehmet Ellibeş, Şahin Talus, Halit Çokan, Ali Korkmaz ve Berna Abiş, genel merkezde mülakata girdi. Daha sonra bu beş isim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaklaşık 10’ar dakika birebir görüştü. 

Herkes il başkanının genel merkez çıkışı belli olmasını bekliyordu ancak sonuç öyle olmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm görüştüğü adaylara, “Hepinize teşekkür ederim. İstişarelerimizi tamamladıktan sonra size sonucu bildireceğiz” dedi. 

Bugün ise sürpriz bir gelişme daha yaşandı. AK Parti Kocaeli İl Teşkilatına yeniden genel merkezden bir heyet geleceği öğrenildi. Bu heyet Ramazan ayı öncesinde gelen 6 kişilik heyet kadar geniş olmayacak. 

Erkan Kandemir başkanlığında olması beklenen bu heyet, Kocaeli’deki sivil toplum kuruluşlarının da il başkanlığıyla ilgili fikirlerini alacak. Heyetin bu STK çalışmasının ardından il başkanının belirlenmesi bekleniyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Parti'ye, Yeniden, Heyet, Geliyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı