reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
16 Mayıs 2019 - Perşembe 21:50
 
Ak Parti Kocaeli Gençlik ve Kadın Kolları İstifa Mı Ediyor?
Kocaeli yeni il başkanını bekliyor. AK Parti Kocaeli’deki yeni il başkanı düğümü bir türlü çözülemiyor.
SİYASET Haberi
Ak Parti Kocaeli Gençlik ve Kadın Kolları İstifa Mı Ediyor?

Kocaeli yeni il başkanını bekliyor. AK Parti Kocaeli’deki yeni il başkanı düğümü bir türlü çözülemiyor. 

Ak Parti İl başkanı Abdullah Eryarsoy geçtiğimiz günlerde istifa etmiş ve 31 Mart'taki tablonun da İzmit'in kaybedilmesinin de sorumlusu benim demişti. Tüm Kocaeli istifa gününden bugüne yeni il başkanının kim olacağı ile ilgili soruya cevap arıyordu. Öyleki Kocaeli’ye çeşitli kaynaklardan AK Parti’nin yeni il başkanının Mehmet Ellibeş olacağı da söylenmişti. Hatta  Mehmet Ellibeş, AK Parti Kocaeli İl Başkanı olarak tebrikleri bile kabul etmeye başlamıştı. Ancak atama işi çok uzadı. AK Parti, Mehmet Ellibeş’te bir türlü karar kılamadı. Son olarak dün gece AK Parti kulisleri bir kez daha hareketlendi. 

DÖRT GÜÇLÜ İSİM Ankara ÇAĞRILMIŞTI

Abdullah Eryarsoy’un istifasından sonra başlayan süreç bir türlü bitmek bilmedi. Kocaeli’de adaylarla mülakat yapan genel merkez 4 ismi Ankara’ya davet etti. Gölcük eski belediye başkanı Mehmet Ellibeş, İzmit Belediyesi Başkan Aday Adayı ve İzmit İlçe eski başkanı Ali Korkmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesi Meclis Üyesi Berna Abiş ile 31 Mart Yerel Seçimlerinde SKM Başkanlığı yapan ve Cumhurbaşkanlığı Avukatı Halit Çokan bugün Ankara’ya gitmişti. Adaylar Ankara'da öğlen saatlerinde Başkan Erdoğan'a görüşüp mülakatlarını tamamlamışlardı. Kesin kararın bu görüşmeden sonra verilmesi bekleniyordu. AK Parti’de kararın yaklaşık bir haftadır bugün açıklanması bekleniliyor denilen karar bir türlü açıklanmadı. Hatırlanacağı gibi AK Parti Genel Merkezi, geçtiğimiz haftalarda içinde kısa mesajla Kocaeli’de yaşayanlara “AK Parti Kocaeli İl başkanı kim olsun?” anketi de yapmıştı. Sürecin en sonunda gelen bilgiler Ak Parti Genel Merkez'den eski heyet kadar kalabalık olmayan bir başka heyetin son sözü söylemek için ilimize geleceği yönündeydi. 

AK PARTİ KOCAELİ'DE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİĞİN SESLERİ GELİYOR

Şimdi ise Ak Parti' ye yakın isimlerden ve kulislerden edinilen bilgiye göre yeni il başkanının bir türlü belirnenememesinin sebebi; il başkanının kimin olacağında karar kılınamaması değil, hem gençlik kollarında hem de kadın kollarında köklü bir değişimin ayak sesleri. AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un 3 Mayıs Cuma günü görevinden istifa etmesiyle başlayan yeni il başkanı atama süreci devam ediyor. İl Başkanının istifasının ardından Kadın ve Gençlik Kolları birimlerinde  de değişikliğe gidileceği konuşuluyor. 

AK Parti’de yaşanan gelişmelere rağmen il başkanlığı süreci adeta yeniden başlatıldı. Kocaeli’ye yeniden istişareye gelen heyetin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne yine üç ya da dört isim sunacağı ifade edildi. Kulislerde konuşulan yeni bir iddia ise, faturanın il yönetimiyle birlikte kadın ve gençlik kolları gibi birimlerede kesildiği öğrenildi. Bir süredir ortalıkta gözükmeyen Emre Kahraman ve Serpil Yılmazın da görevinden istifa edeceği konuşuluyor. Genel merkezden gelen heyetin il başkanı, gençlik kolları ve kadın Kolları birimleri de için de görüşmeler yaptığı öğrenildi.

Kaynak: (KHM) - Kocaeli TV Haber Merkezi Editör: Burak TURAN
Etiketler: Ak, Parti, Kocaeli, Gençlik, ve, Kadın, Kolları, İstifa, Mı, Ediyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı