reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
12 Ocak 2019 - Cumartesi 11:03 Bu haber 3264 kez okundu
 
AK Parti Karamürsel Başkan Adayı İsmail Yıldırım Kimdir?
Kocaeli AK Parti’de ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından 11 ilçenin başkanı değişirken bir isim değişmedi. Değişmeyen tek isim Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım oldu.
SİYASET Haberi
AK Parti Karamürsel Başkan Adayı İsmail Yıldırım Kimdir?

AK Parti 31 Mart yerel seçimlerinde Karamürsel Belediye başkan adayı olarak mevcut Belediye Başkanı İsmail Yıldırım'ı belirledi.

AK Parti Karamürsel Belediye Başkan Adayı İsmail Yıldırım Kimdir?

İsmail Yıldırım, 1973 yılında Karamürsel’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Karamürsel'de tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Akademik eğitimini takip eden dönemde, vatani görevini kısa dönem olarak İstanbul Selimiye’de yaptı. Yıldırım, 1997 yılında Oxford House College’de (İngiltere) yabancı dil eğitimi aldı.

Profesyonel iş yaşamına 1998 yılında Çukurova Holding'de başladı. 2000 yılında da Sabancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren gıda devi KRAFTSA'da üstlendiği yöneticilik göreviyle sürdürdü. Yıldırım, 28 Mart 2004 Mahalli idareler yerel seçimleri öncesinde belediye başkanlığına adaylığı nedeniyle bu görevinden kendi isteğiyle ayrıldı. Siyasi hayatına 1994 yılında DYP Gençlik Kollarında başladı. 28 Mart 2004 ve ardından 29 Mart 2009 Mahalli idareler yerel seçimlerini DP adayı olarak kazandı. İsmail Yıldırım, 18 Ağustos 2010 Tarihinde Ak Parti'nin Kocaeli İl merkezinde düzenlediği miting töreninde dönemin Başbakanı şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın rozet takmasıyla Ak Parti'ye katıldı.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti'nin başkan adayı olan Yıldırım, yeniden Belediye Başkanı olarak seçildi.

Halen Ak Parti'de siyasi yaşamına ve belediye başkanlığı görevine devam eden İsmail Yıldırım, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Karamürsel, Başkan, Adayı, İsmail, Yıldırım, Kimdir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı