reklam
reklam
Haber
03 Mayıs 2019 - Cuma 16:14
 
AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy İstifa Etti
Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy görevinden istifa etti. Eryarsoy istifa açıklamasında " Herkes İzmit'in sorumlusunu arıyordu o sorumlu benim " ifadelerini kullandı.
SİYASET Haberi
AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy İstifa Etti

Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy öğle saatlerinde 12 ilçe başkanıyla bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından Ak Parti Kocaeli il Başkanı Abdullah Eryarsoy basın toplantıs düzenledi.  Eryarsoy basın toplantısında istifasını kamuoyuna açıkladı

AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un düzenlediği basın toplantısına AK Parti Kocaeli Milletvekili ve MKYK üyesi Emine Zeybek, Milletvekili Cemil Yaman, 12 ilçe başkanı, il yöneticileri ve partililer katıldı. İstifasıyla ilgili konuşan Başkan Eryarsoy şunları söyledi: Cumhurbaşkanımızın 24 Temmuz 2018 görevlendirilmesiyle il başkanlığına atandım. Ne milletvekilliğü ne de belediye başkanı adayı olmayı düşündüm. Hep teşkilat içinde kalmayı hedefledim.

Büyükşehir ve 12 ilçemizde yerel seçimlerde oylarımızı arttırdık. İzmit Belediye meclisini kazanmamıza rağmen belediye başkanlığını kaybettik. Victor Hugo’nun da söylediği gibi; “Kimse senin dalgalarla nasıl boğuştuğuna bakmaz. Gemiyi limana nasıl getirdiğine bakar.”Herkes İzmit’in kayıp edilmesinden dolayı bir sorumlu arıyordu. O sorumlu benim.

Büyükşehir’i ve 11 ilçeyi kazandık. Buradaki başarı tüm Kocaeli’nin. Ancak Başarısızlık benimdir. İzmit’in kaybedilmesi sebebiyle görevimden istifa talebimi genel merkeze ilettim. Bu talebim kabul gördü. Bu sebeple görevimden ayrılıyorum.

Şahsım adına başarılı ve şerefli bir dönemi geride bırakıyorum. Seçimlerde Kocaeli’yi marmaranın en başarılı ili yapan seçmenlerimize teşekkür ediyorum ve helallik istiyorum.”

Kaynak: (KHM) - Kocaeli TV Haber Merkezi Editör:
Etiketler: AK, Parti, İl, Başkanı, Abdullah, Eryarsoy, İstifa, Etti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı