reklam
reklam
reklam
Haber
10 Eylül 2019 - Salı 13:04
 
Acil Serviste Saldırıya Uğramıştı...
Lastik-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar’a saldıran milli boksör Aykut Tonkal, "Silahı belinde gördükten sonra kendimi savunmak amacıyla yumruk attım" dedi.
ASAYİŞ Haberi
Acil Serviste Saldırıya Uğramıştı...

Lastik-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar dün akşam saatlerinde Kocaeli Devlet Hastanesi'nde saldırıya uğradı. Hasta ziyaretine giden Bayraktar'a hastane önünde iki kişinin saldırarak muşta ile vurduğu iddia edildi. Yüzüne ve vücudunun çeşitli yerlerine darbeler alan Bayraktar, hastanenin acil servisinde tedavi altına alındı. Bayraktar’a saldıran kişinin ise milli boksör Aykut Tonkal olduğu iddia edildi. Olayın ardından yaşananlarla ilgili yazılı bir açıklama yapan Aykut Tonkal şöyle konuştu:

 

'KENDİMİ SAVUNMAK İSTEDİM'

 

'MİLLİ FORMAYI GURURLA TAŞIYORUM'

 

“Ben Aykut Tonkal… Tatil yapmak için gittiğim Kocaeli İzmit’te rahatsızlandım. Kusma ve ishal şikayetiyle Kocaeli Devlet Hastanesine 09/09/2019 tarihinde 302 sıra numarasıyla saat 16.10’da başvurdum. Sıramı beklerken bir kadın iki erkek tarafından sözlü saldırıya uğradım. Ne olduğunu anlamadan, önce kır saçlı kirli sakallı şişman adam “buraların sahibi i…e” diyerek üzerime yürüdü. Daha sonra yanlarındaki bayan “silahı çek” diyerek defalarca bağırmaya başladı. Bunun üzerine yanlarındaki takım elbiseli bıyıklı şahıs elini beline atarak üzerime yürüdü. Ben de korktum, şahıslar üzerime gelirken kendimi savunmak amacıyla yumruk attım.

 

Silahı belinde gördükten sonra can güvenliğim olmaması sebebiyle oradan uzaklaştım. İlk otobüsle memleketim Eskişehir’e döndüm. Daha sonra basında haberlerin çıktığını gördüm. Ben Türk milli formasını gururla taşıyan milli bir sporcuyum. Gelecekte de tek hayalim ülkemi gururla temsil etmek. Ancak çıkan bu asılsız haberler spor hayatımı, geleceğimi etkileyecek. Yayınlanan yalan haberlerin doğrusunu anlatmak için bu açıklamayı yapıyorum. Hakkımda bu asılsız iddiaları atanlar için tüm hukuki haklarımı kullanacağım. Her insan gibi iklim değişikliğinden dolayı rahatsızlık yaşadım. Hastaneyi başvurdum. Sıramı beklerken başıma bu olay geldi. Kamuoyunun bilgilerine arz ederim.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Acil, Serviste, Saldırıya, Uğramıştı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı