reklam
reklam
reklam
Haber
25 Mart 2020 - Çarşamba 14:56
 
65 Yaş Üstü Vatandaşlara Yardım
İzmit’te İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara yardıma devam ediyor. Ekipler gıda yardımlarının yanı sıra, maaş çekmek isteyen vatandşları da yardımına koşuyor.
GÜNDEM Haberi
65 Yaş Üstü Vatandaşlara Yardım

İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri koronavirüs salgınını önlemek amacı ile 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların yardımına koşmaya devam ediyor. Kendilerine bildirilen her türlü yardım isteğine hızlıca dönüş yapan ekipler, özellikle yaşlı vatandaşların yüzünü güldürüyor. 


GIDA VE İLAÇ İSTEKLERİ 


Polis ekipleri dışarıya çıkamayan vatandaşların temel gıda alışverişlerini yaparak, evlerine teslim ediyor. Ekipler dışarıya çıkamadığı için ilaçlarını alamayan vatandaşlara da yardımcı oluyorlar. Polis ekipleri vatandaşların reçetelerini alarak ilaçlarını eczanelerden temin edip, kendilerine teslim ediyor.

 

EMEKLİ MAAŞINI ÇEKMEK İSTEYENE YARDIM


Kocaeli il emniyet Müdürlüğü, İzmit’te İlçe Emniyet Müdürlüğü Vefa sosyal destek grubu kordinesinde tüm sivil ve resmi ekipleriyle vatandaşların isteklerini karşılıyor. Emekli maaşını çekmek için yardım talep eden vatandaşlar, evlerinden alınarak bankara götürülüyor. Yaşlı vatandalar maaşlarını almaya götürülmeden önce gerekli tüm tedbirler ekipler tarafından alınıyor. Maske ve eldivenleri takılan vatandaşlar bankada sırada bekletilmiyor. Sıra numaraları polis ekiplerince alındıktan sonra, vezneden maaşlarını alana kadar polis ekiplerince koruma altında tutuluyor. Maaş çekmek için banka kartı kullanan vatandaşlar ATM’lere götürülerek yardımcı olunuyor. Maaşlarını alan vatandaşlar tekrar evlerine götürülüyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 65, Yaş, Üstü, Vatandaşlara, Yardım,
Yorumlar
Haber Yazılımı