reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
19 Nisan 2019 - Cuma 17:42
 
47 Ülkeden Gelen Dünya Çocukları Vali Aksoy'u Ziyaret Etti
23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivaline Katılmak Üzere İlimize Gelen47 Ülkeden Çocuklar Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’u Ziyaret Etti
YAŞAM Haberi
47 Ülkeden Gelen Dünya Çocukları Vali Aksoy'u Ziyaret Etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11. si düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivaline katılmak üzere ilimize gelen47 ülkeden  çocuklarValimiz Sayın Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti.

Valilik Akçakoca Toplantı Salonunda dünya çocuklarıyla bir araya gelen Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmalarında; “Dünyanın dört bir yanından gelen tüm çocuklarımıza ilimize hoşgeldiniz diyorum. 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu günün yıldönümü. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bugünü bütün çocuklara bayram olarak armağan etti. 23 Nisan günü ve haftası çocuklarımızın bayramı olarak Türkiye’de kutlanmaktadır. Bu bayramı daha anlamlı kılan dünya çocuklarınında bu bayrama Türkiye’de iştirak etmeleridir. İlimizde Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin himayelerinde dünyanın farklı ülkelerinden çocuklarımızla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımıza katılarak ayrı bir renk ve anlam katmaktadırlar. Bu anlamda buraya gelen bütün konuklarımıza tekrar hoşgeldiniz diyorum. Kocaeli’den güzel anılarla ayrılmanızı diliyorum. Ülkemizi ve Kocaeli’yi bu kısa sürede birazda olsa tanıma fırsatı bulacaksınız. Bu birlikteliğin dünya barışına katkı sunmasını diliyorum. Kocaeli Türkiye’nin önemli bir şehri ve nüfus itibariyle 10. büyükşehridir. 1 milyon 906 bin nüfusa sahip. Asya ve Avrupa kıtalarının birleşme noktasında yer alan bir konumda. Ayrıca Karadeniz ve Marmara denizine kıyısı olan bir kent. Ayrıca Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapıyor. Umarım burada kaldığınız sürede kentimizi daha yakında tanıma fırsatı bulur, Kocaeli ve Türkiye ile ilgili güzel anılarla buradan ayrılmış olursunuz. Bizlere yaşattığınız güzel duygular nedeniyle teşekkür ediyor, ailelerinize selamlarımızı ve iyi dileklerimizi iletmenizi istiyorum.” diyen Sayın Valimiz ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, teşekkür etti.

Sayın Valimizin konuşmalarının ardından dünya çocukları  Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’a  ülkelerinden getirdikleri hediyeleri takdim ettiler. Sayın Valimiz ise 47 ülkeden gelen çocuklara çeşitli hediyeler vererek, onlarla günün anısına fotoğraf çektirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 47, Ülkeden, Gelen, Dünya, Çocukları, Vali, Aksoy'u, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı