reklam
reklam
Haber
15 Eylül 2020 - Salı 15:39
 
4 Kişi Cinsel İstismarda Bulunmuş...
Kartepe Köseköy Mahallesin’de 20 yaşındaki zihinsel engelli kıza 4 kişinin cinsel istismarda bulunduğu iddiası üzerine soruşturma başlatıldı.
GÜNDEM Haberi
4 Kişi Cinsel İstismarda Bulunmuş...

Olay Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde 31 Temmuz 2020 tarihinde meydana geldi.  Orta Düzey Mentel Retardasyon (zeka Geriliği)  hastalığı bulunan 20 yaşındaki kız eve gelerek   yengesine, yaşadığı tecavüz olaylarını anlattı.  Ailesi tarafından emniyete götürülen kızın yaşadıklarını karakolda anlatması üzerine olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı. 

Cinsel istismara maruz kalan kız ifadesinde  kendisine ilk olarak M.Y. isimli şahsın kendisini evine götürerek tecavüz ettiğini ve bu esnada fotoğraf ve videolarını çektiğini, daha sonra bu videoların mahalledeki insanlara dağıttığını anlattı. Mağdur kız ifadesinde sonra M.Y.’nin kendisini tanıştırdığını ve  3 kişinini daha ismini vererek tecavüz ettiklerini, içlerinden birinin kendisine alkol içirerek ormanda istismarda bulunduğunu anlattı. 


Yaşananlardan sonra eve geldiğini belirten kız yengesinin nerede olduğunu sorması üzerine yaşadıklarını anlattığını belirtti. Haziran ayından itibaren cinsel istismara maruz kalan kızın yaşadıklarını öğrenen ailesi durumu polis ekiplerine bildirdi. 

Mağrdur kızın ifadesinin alınmasının ardından yapılan sağlık kontrollerinde Orta Düzey Mentel Retardasyon (zeka geriliği) olduğu da belirlendi. Olayla ilgili olarak geniş çaplı soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 4, Kişi, Cinsel, İstismarda, Bulunmuş..., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı