reklam
reklam
reklam
Haber
21 Mayıs 2020 - Perşembe 16:48
 
4 İlçede Daha Satışa Başlayacak
İzmit’te başlayan ve 7 ilçede daha başlaması planlanan halk ekmek satışı koronavirüs engelline takılmıştı. Normalleşmenin başlaması ile birlikte yeniden çalışma başladı. 1 Haziran’da 4 ilçede halk ekmek satışı başlayacak.
GÜNDEM Haberi
4 İlçede Daha Satışa Başlayacak

Büyükşehir Belediyesi ve Fırıncılar Odası tarafından yapılan protokol ile halk ekmek olmayan ilçelere halk ekmek götürülmesi ile ilgili protokolde ilk olarak İzmit’e 15 noktada halk ekmek satışı başladı. Nisan ayında 7 ilçede daha başlaması beklenen halk ekmek satışı koronavirüs engeline takıldı. Normalleşme dönemine geçilmesi ile birlikte halk ekmek MOBO’larını üretin fabrika yeniden çalışmaya başladı. Üretilen MOBO’ların 5’i Başiskele’ye, 2’si Karamürsel’e 3’ü Kartepe’de belirlenen noktalara yerleştirildi. Önümüzdeki günlerde İzmit’e belirlenen ek 2 nokta, Kartepe ve Kandıra’daki eksik MOBO’lar da yerleştirilecek ve 1 Haziran’da 4 ilçede halk ekmek satışı başlayacak.

 

Derince, Kartepe, Dilovası, Başiskele, Kandıra, Karamürsel ve Gölcük’te de Nisan ayında halk ekmek satışına geçilmesi planlandı. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle bu çalışma gecikti. Halk ekmek satış noktaları için ilçelerde Büyükşehir Belediyesi ilçe belediyeler ve Fırıncılar odası ile yaptığı yer tespit çalışmaları Şubat ayının sonunda tamamlandı. Satış noktalarına yerleştirilen MOBO’lar için ihale yapıldı. Fırıncılar Odası ise 7 ilçede belirlenen noktalarda çalışacak işçilerin alımını yaptı ve satış için tüm hazırlıklarını yaptı. Ancak firma koronavirüs nedeniyle ithal edilen MOBO parçalarını bulamadı ve üretim yapamadı. Firma son günlerde yaşanan sıkıntıyı çözdü ve MOBO üretimine başladı.

 

Fabrikanın yeniden üretime başlaması ile birlikte üretilen ilk MOBO’lar Başiskele’de Yeniköy Mahallesi, Bahçecik Yeşilkent Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Vezirçiiği Mahallesi’nde bulunan satış noktalarına, Karamürsel’de Sahil Balık Adası önü, Terminali içinde belirlenen iki noktaya, Kartepe’de belirlenen 5 naktadan Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Ataşehir Mahallesi, Emekevler Mahallesinde belirlenen 3 noktaya yerleştirildi.

 

Kartepe’de Ataevler Mahallesi, İstasyon Mahallesi Meşelik Parkı noktalarına ve Kandıra’da Çarşı Mahallesi Garaj Caddesi Otobüs Terminali Karşısında belirlenen noktaya ve İzmit’e belirlenen iki yeni nokta olan Yuvam Akarca Konutları, Ayazma Mahallesine önümüzdeki hafta MOBO yerleştirilecek. MOBO’ların yerleştirilmesi ile birlikte Fırıncılar Odası ekmek satışını 1 Haziran’da başlatacak

 

Başiskele, Kartepe, Kandıra ve Karamürsel’de 1 Haziran’da başlayacak olan halk ekmek satışının ardından kalan 3 ilçede çalışma başlayacak. Gölcük, Dilovası ve Derince ilçelerinde belirlenen noktalar için MOBO üretimi başlayacak. Haziran ayının sonuna kadar bu üç ilçede de halk ekmek satışının başlaması bekleniyor. Derice’de 5, Dilovası’nda 5, Gölcük’te ise 6 noktada halk ekmek satışı yapılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 4, İlçede, Daha, Satışa, Başlayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı