reklam
reklam
reklam
Haber
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 17:59
 
32. Geleneksel Kent Bayramlaşması Yapıldı
Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kent Konseyi ile Sivil Toplum Örgütlerinin işbirliği ile düzenlenen 32. Geleneksel Kent Bayramlaşması Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
 32. Geleneksel Kent Bayramlaşması Yapıldı

Antikkapı Restoran’da gerçekleştirilen Kent Bayramlaşmasına; Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra   Kocaeli Milletvekilleri; Radiye Sezer Katırcıoğlu, Fikri Işık, İlyas Şeker, Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz, Saffet Sancaklı, Deniz Eğitim  ve Öğretim - Garnizon Komutanı Tümamiral Kadir Yıldız, Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Alper Yeniel, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın,  Vali Yardımcısı Suat Yıldız, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan,   İlçe Belediye Başkanları, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

İzmit Halk Eğitim Merkezi Halk oyunları ekibinin folklör gösterisi ile başlayan programda Kent Konsey Başkanı Adnan Uyar  ve Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın konuşmalarının ardından  Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yaptığı konuşmalarında; “Değerli katılımcılar, 32.’si düzenlenen Kent Bayramlaşmasında sizlerle birlikte olmaktan ve sizlerle bu heyecanı paylaşmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade ediyor, hepinizin bayramını yürekten kutluyorum. Kocaeli Türkiye’nin önemli bir ili ve bu önemli ilin ekonomik bakımdan ülkenin sayılı illerinin başında gelmesinin en önemli etkenlerinden biri de Kocaeli’nin ortaya koyduğu bu birlikteliktir. Toplumun farklı kesimleri  bu bayram münasebetiyle bir araya geliyor ve birlikteliğini sadece Kocaeli’de değil, Türkiye’de ve dünyada gösteriyor. Bayramlar birlikteliğin öne çıktığı, küskünlüklerin ortadan kalktığı özel ve anlamlı günlerdir. Bu anlamlı günlerde bir arada olmak, bize bu vatanı emanet eden şehitlerimizi rahmetle anmak, gazilerimize şükran duygularımızı ifade etmek, geçmiş büyüklerimizi rahmetle anmak için de önemli günlerdir. Bu düşüncelerle hepinizin Bayramını kutluyor; sağlıklı, huzurlu ve mutlu nice bayramlar geçirmemiz temennisiyle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.  ” diyen Sayın Valimiz, tüm İslam aleminin Kurban Bayramını tebrik etti.

Konuşmalarının ardından Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte  programa katılan vatandaşlarla tek tek bayramlaşarak toplu hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , 32., Geleneksel, Kent, Bayramlaşması, Yapıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı